mana004

شرکت مانا حساب

مانا حساب با بیش از 20 سال سابقه کاری کمک می کند تا شرکت ها و سازمان ها تصمیمات مالی بهتری بگیرند

به این صفحه امتیاز دهید post

کلیه شرکت ها، مشاغل و افرادی که در جامعه زندگی می کنند و به فعالیت های اجتماعی و اقتصادی می پردازند، موظف به پرداخت مالیات هستند. مالیات بخشی از درآمد و ثروت شخص و همچنین بخشی از سود حاصل از فعالیت اقتصادی است که به نام مالیات به دولت پرداخت می شود. اغلب فاکتورها و دستورالعمل های زیادی در مالیات محل کار و مشاغل وجود دارد که صاحبان مشاغل و حتی حسابداران آنها نمی توانند آنها را کنترل کنند و در مواقع لزوم از آنها پیروی کنند. ( وکیل مالیاتی )

هر شرکت و هر کسب و کاری اعم از بزرگ یا کوچک باید برای انجام امور مالیاتی و همچنین انجام فعالیت های کاهش مالیات از خدمات وکیل مالیاتی استفاده کند و بتواند مشاوره ها و توصیه های وکیل مالیاتی را اجرا کند.

وکیل مالیاتی

وکیل مالیاتی

یک وکیل مالیاتی یک متخصص مالی است که در سیاست گذاری در مورد بدهی های مالیاتی مربوط به درآمد، معاملات تجاری، تحصیل دارایی های معنوی و فیزیکی و انتقال دارایی ها تخصص دارد. وکلای مالیاتی می توانند با شرکت های حقوقی، شرکت ها و سازمان های انتفاعی و سازمان های غیرانتفاعی که خدمات مالیاتی ارائه می دهند، همکاری کنند. برخی از وکلای مالیاتی به عنوان مشاور مالیاتی کار می کنند، در حالی که برخی دیگر درگیر دعاوی حقوقی و نمایندگی مشتریانی هستند که اختلافات مالیاتی آنها باید در دادگاه حل شود و در صورت لزوم از برخی جریمه ها و قوانین مالیاتی دفاع کنند.

وکلای مالیاتی به طور کامل پیچیدگی های قوانین مالیاتی را درک می کنند و با تکیه بر دانش خود به مشتریان کمک می کنند تا قوانین مالیاتی را بهتر درک کنند و از آن پیروی کنند. آنها به مشتریان خود در مورد امانت، وصیت نامه، ارث، املاک و مدیریت ثروت شخصی مشاوره می دهند. آنها در جلسات حسابرسی شرکت می کنند تا در مورد بدهی های مالیاتی، جریمه ها و رد صلاحیت ها مذاکره کنند. اکثر کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند در رشته های حسابداری، حسابرسی یا مالی تحصیل کرده اند و مدرک خود را در این رشته ها اخذ کرده اند.

یک وکیل مالیاتی خوب ویژگی‌هایی دارد ؟

قوانین مالیاتی حوزه وسیع و پیچیده ای از قانون است که هر سال تغییر می کند. یک وکیل مالیاتی باید از نظر آکادمیک در قوانین مالیاتی مهارت و دانش بروز داشته باشد تا قوانین پیچیده، طولانی و مفصل را درک کند و علاقه واقعی به موضوع داشته باشد.

خدمات وکیل مالیاتی

  • یک وکیل مالیاتی باید قانون مالیات را به صورت عملی ترجمه کند و بتواند توصیه های خود را به طور واضح به مشتری ارائه دهد، بنابراین دانش تجاری و مهارت های ارتباطی مهم است.
  • همچنین الزامی برای شناسایی معاملات گسترده‌تری وجود دارد که شرکت در آن دخیل است (مانند ادغام و تملک، سرمایه‌گذاری مشترک، ابتکارات سهام خصوصی). حسابداران مالیاتی به طور منظم به شرکت ها و افراد ثروتمند در تمام زمینه های قانون مالیات مشاوره و راهنمایی می کنند. آنها تحولات قانونی را زیر نظر دارند و به مشتریان در مورد تأثیر بالقوه قوانین معلق بر تجارت و امور مالی شخصی آنها مشاوره می دهند.
  • آنها اغلب دست به دست هم با مشاور داخلی شرکت کار می کنند. وکلای مالیاتی می توانند در یک شرکت حقوقی یا به طور مستقل کار کنند. آنها اظهارنامه مالیاتی را تهیه و آماده می کنند، مشتریان را در اختلافات با خدمات درآمد داخلی نمایندگی می کنند و به مشتریان در مورد چگونگی به حداقل رساندن مالیات خود توصیه می کنند.
  • وکلای مالیاتی همچنین به شرکت‌ها در مورد موضوعاتی مانند اکتساب، مالیات‌های بین‌المللی، ادغام و سازمان‌دهی مجدد، عرضه سهام، طرح‌های سهام کارکنان، بسته‌های پاداش مدیران و مسائل برنامه‌ریزی بازنشستگی، از جمله برنامه‌های بازنشستگی واجد شرایط، مشاوره می‌دهند. علاوه بر این، وکیل مالیاتی می توانند در برنامه ریزی املاک یا پرونده های ورشکستگی به افراد کمک کنند. وکلای مالیاتی نوعی وکیل هستند که در زمینه حقوق و مالیات تخصص دارند.
  • برخی از خدمات وکیل مالیاتی شامل ارائه مشاوره مالیاتی، نمایندگی مشتریان در برابر مراجع نظارتی، نمایندگی کارشناسان در دعاوی مالیاتی و ارائه مشاوره کتبی رسمی به مشاغل یا افراد درگیر در معاملات جدید یا در حال انجام است.

وکیل مالیاتی در تهران

  • یک وکیل مالیاتی همچنین باید در امور اداری املاک یا ورشکستگی تجربه داشته باشد. با این حال، هر کسی که در مورد نحوه عملکرد مالیات سوال دارد، می تواند با یک وکیل مالیاتی تماس بگیرد. وکلای مالیاتی اغلب در مورد مسائل حقوق بین الملل و همچنین قوانین مالیاتی ایالتی و محلی یا ملی مشاوره می دهند.
    وکیل مالیاتی در تهران
  • وکلای مالیاتی به مردم کمک می کنند تا مالیات خود را مدیریت کنند. قانون مالیات یک حوزه حقوقی بسیار پیچیده و اغلب گیج کننده است. این یکی از مهمترین زمینه هایی است که باید درک کرد زیرا بربسیاری از جنبه های زندگی یک فرد تأثیر می گذارد. مسئولیت اولیه وکلای مالیاتی کمک به افراد برای مدیریت مالیات با ارائه کلیه فرمهای لازم به مراجع ذیصلاح برای کاهش مسئولیت آنها از طریق کسورات و اعتبارات است. به طور مشخص، آنها با تکمیل تمام فرم‌های مورد نیاز مقامات مربوطه برای کاهش مسئولیت خود از طریق کسورات و اعتبارات، به افراد کمک می‌کنند تا مالیات‌های خود را مدیریت کنند.
  • یک وکیل حرفه ای مالیاتی که به افراد و مشاغل مشاوره حقوقی ارائه می دهد، به مشتریان در مورد مقررات مالیاتی دولتی مشاوره می دهد و بسته به مشتری خود، ممکن است در مورد مالیات های شرکتی و بین المللی نیز مشاوره دهد. وکیل مالیاتی یک وکیل ثبت شده است، اما نمی تواند وکالت مشتریان را در دادگاه داشته باشد. اگر موکل آنها تاریخ محاکمه ای داشته باشد، یک وکیل مالیاتی ممکن است به آنها توصیه کند که یک وکیل مالیاتی را برای نمایندگی آنها در دادگاه استخدام کنند.

مشاوره رایگان