mana004

شرکت مانا حساب

مانا حساب با بیش از 20 سال سابقه کاری کمک می کند تا شرکت ها و سازمان ها تصمیمات مالی بهتری بگیرند

به این صفحه امتیاز دهید post

ثبت شرکت

ثبت شرکت فوری

ثبت شرکت

ثبت شرکت چیست؟ چه زمانی و چگونه شرکت را ثبت کنیم؟ اینها سوالاتی هستند که برای بسیاری از کاربران ما ایجاد می شود. با مانا حساب همراه باشید تا با دانستن نکات مربوط به این موضوع بهترین تصمیم را هنگام کسب و کار خود اتخاذ نمایید.

توصیه ما به مشتریان همیشه این است: مراقب باشید و مواظب جیب خود باشید زیرا قیمت های نامعقول زیادی در این بازار هستند. حتماً از متخصص خود بخواهید تا توضیحات مفصلی در مورد خدماتی که دریافت می کنید به شما یدهد. همچنین برای خدماتی که به شما ارائه می شود قرارداد بنویسید.

ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت چه مزیت‌هایی به همراه دارد ؟

اگر می خواهید یک فعالیت تجاری یا غیرتجاری معمولی را شروع کنید، بهتر است با ثبت شرکت شروع کنید. زیرا از مزایای بسیاری مانند موارد زیر بهره مند خواهید شد:

 • فعالیت‌های یک شرکت تنظیم و سازماندهی خواده شد
 • فعالیت آنها به صورت قانونی انجام می شود
 • مردم، نهادها و دولت ها اعتماد و اطمینان بیشتری پیدا می کنند
 • شرکت در مزایده ها و پیشنهادات سایر شرکت ها
 • امکان دریافت نمایندگی
 • امکان استفاده از تسهیلات اعتباری و بانکی ( وام و … )
 • وجود سابقه برای شرکت

مراحل ثبت شرکت در اداره

یک شرکت برای ثبت باید سلسله مراتب را رعایت کرده و مراحل ایجاد شرکت در دفتر را طی کند که به اختصار به آن می پردازیم. در این قسمت مراحل مختلف را به صورت مرحله به مرحله ثبت شرکت را آموزش خواهیم داد. بنابراین به موارد زیر توجه کنید:

 1. نوع شرکت مورد نیاز خود را انتخاب کنید
 2. شرکا یا سهامداران شرکت را تعیین کنید
 3. برای تعیین سرمایه اولیه شرکت
 4. یک موضوع فعالیت مناسب برای شرکت انتخاب کنید
 5. انتخاب نام شرکت
 6. جدول سمت های هر یک از اعضا را تنظیم کنید و اختیارات و حقوق امضای آنها را مشخص کنید
 7. مدارک لازم را با توجه به چک لیست مورد نیاز اداره ثبت تهیه کنید
 8. ثبت نام آنلاین و درخواست آنلاین
 9. مدارک را به همراه نامه تاییدیه از نام شرکت ارسال کنید
 10. لطفا برای امضا و ارسال مدارک به دفتر مراجعه کنید
 11. پرداخت جراید رسمی شرکت و روزنامه های مختلف

مطالعه کنید:‌ اظهارنامه مالیاتیدفاع مالیاتیاستخدام حسابدار

ثبت شرکت فوری در تهران

نحوه ثبت شرکت

روش ثبت شرکت در ابتدای کار به صورت اینترنتی انجام می شود. با این حال، توجه داشته باشید که هر نوع کسب و کاری ممکن است برای شما مناسب نباشد.
پس ابتدا کسب و کار خود را بررسی کنید تا مناسب ترین طرح را از بین انواع شرکت های موجود انتخاب کنید سپس به نحوه اجرای این نوع شرکت ها  و ثبت آنها توجه کنید تا این کار را به بهترین شکل انجام دهید.

 

نوع شرکت

مزایا، معایب، شرایط و نحوه ثبت شرکت‌ها

شرکت مسئولیت محدود

1- یکی از جالب توجه ترین ثبت شرکت ها در ایران، شرکت های با مسئولیت محدود است. اغلب، بیشترین درخواست موسسه ما در این نوع شرکت است.
2- شرکت با مسئولیت محدود کمترین دردسر را دارد. و شرکای کمی در این نوع شرکت وجود دارد. شما می توانید شرکت خود را با حداقل 2 نفر راه اندازی کنید.
3- ضمناً اگر به این صورت ثبت شده باشد در زمان ثبت سرمایه مورد درخواست شما نیازی به واریز مبلغ به حساب نیست و فقط اساسنامه را در نظر می گیرید. ( ثبت شرکت )
4- یکی از مهم ترین تفاوت های شرکت با مسئولیت محدود این است که در زمان ثبت نام اعضای هیئت مدیره را برای مدت محدودی تعیین می کنید و هر زمان که تصمیم به استفاده از تغییرات شرکت با مسئولیت محدود دارید. می توان از این افراد نام برد. می توانید حرکت کنید.

شرکت سهامی خاص

1- دومین نوع شرکت پرطرفدار در ایران، ثبت شرکت سهامی خاص است. این شرکت در برخی موارد کمی متفاوت از سایرین است. در آن در مورد مهم ترین شرکت ها صحبت خواهیم کرد.
2- در ثبت شرکت باید حداقل 5 نفر از اعضای دفتر را ذکر کنید. از این 5 نفر، 3 نفر باید به عنوان سهامدار اصلی، 1 نفر به عنوان بازرس اصلی و 1 نفر به عنوان ذخیره تعیین شوند.
4- 35 درصد سرمایه ای را که اعلام کرده اید در اداره ثبت واریز و به حساب شرکتی که ثبت می کنید واریز کنید و رسید را به اداره ثبت تحویل خواهید داد.
5- مانند شرکت با مسئولیت محدود نمی توانید اعضا را برای مدت نامحدود تعیین کنید و حداکثر مدتی که می توانید در طی آن مدیران را تعیین کنید 2 سال است و پس از آن در مجمع عمومی باید این مدیران تمدید شوند یا مدیر جدید تعیین شود. اعلام کرد. برای مدیریت. انجام دادن.

موسسات غیر انتفاعی

1- زمانی که در کار خود معامله تجاری نمی کنید باید شرکت غیرتجاری ثبت کنید. اغلب سازمان‌های غیرانتفاعی برای خدماتی مانند آموزش، حقوق، بهداشت، بهداشت و غیره ثبت می‌شوند.
2- به طور کلی روش ثبت موسسه با روش ثبت سایر شرکت ها تفاوت چندانی ندارد. یکی از بارزترین تفاوت های مؤسسات و شرکت ها، ارائه سابقه کیفری در هنگام ثبت است که در سایر شرکت ها الزامی نیست.
نکته دیگری که با شرکت سهامی متفاوت است این است که موسسه مجبور نیست مبلغی از سرمایه شرکت را واریز کند.

شرکت بازرگانی

1- شرکت های بازرگانی برای صادرات و واردات کالا استفاده می شوند. در حال حاضر به دلیل ارزان بودن صادرات، تقاضای زیادی برای شرکت های بازرگانی در ایران وجود دارد.
۲- برای راه اندازی کسب و کار ( ثبت شرکت ) می توانید به صورت تضامنی با یک شرکت با مسئولیت محدود انجام دهید. همانطور که در قسمت قبل گفتیم، تاسیس یک شرکت بازرگانی با استفاده از این دو نوع شرکت تابع همین قوانین است.
3- همچنین یکی از مزیت های شرکت های بازرگانی این است که برای صادرات و واردات کالا نیاز به مجوز خاصی ندارید و به آسانی می‌توانید اقدام به این کار کنید.

شرکت تعاونی

1- تعاونی ها به دلیل ویژگی ها و پیچیدگی های خود در مقایسه با سایر مشاغل از نظر تقاضا در رتبه سوم قرار دارند. اولین شرطی که تعیین می شود این است که ابتدا از اداره تعاون مجوز بگیرد.
۲- تعداد اعضایی که برای شروع باید در اساسنامه درج شود ۷ نفر می باشد. اولین اساسنامه شرکت باید در جلسه مجمع عمومی شرکت تعاونی تصویب شود.
3- شرکت های وابسته دارای قسمت‌های مشترکی هستند. در شرکت های تعاونی، سهام شرکت باید بین اعضای تعاونی تقسیم شود.

شرکت تضامنی

1- معمولاً شرکت‌های تضامنی طرفداران بسیاری ندارند و تعداد آنها نسبت به انواع دیگر شرکت ها بسیار کمتر است. دلیل تقاضای کم برای سرمایه گذاری مشترک، تعداد محدودی از واحدهای تجاری است که می توان از آنها برای تأسیس یک سرمایه گذاری مشترک استفاده کرد.
2- در قرارداد تعیین مدیران شرطی وجود ندارد و نیازی به ناظر در بین اعضای هیئت مدیره نخواهد بود.
3- در جوینت ونچر حداقل باید 2 نفر شریک باشند و جالب است که نام یک نفر به نام شرکت باشد.

شرکت نسبی

1- شرکت های وابسته یکی از انواع شرکت های تجاری بشمار می‌آیند و به فعالیت های تجاری و بازرگانی می پردازند. عوامل اصلی که در شرکت های وابسته وجود دارد، شرکا و مدیران شرکت هستند. ( ثبت شرکت )
2- شرکاء در این شرکت ها ضامن شرکت بوده و دارای ضمانت نامه برای شرکت می باشند و مدیران باید از بین شرکای سرمایه گذاری در شرکت انتخاب و حداقل یک نفر را به عنوان مدیر تعیین نمایند. وظیفه او برنامه ریزی بزرگ.
3- در واقع در شرکت های مرتبط (مدیر) مانند یک وکیل کار می کند و باید از حقوق شرکت حمایت کند و در مقابل هیئت مدیره و سهامداران پاسخگو باشد.
4- برای تأسیس شرکتهای وابسته باید حداقل 2 شریک در ابتدای اساسنامه وجود داشته باشد. فعالیت سهامداران این شرکت‌ها به میزان سهامی که در شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند بستگی دارد تا تنها به نسبت سهام خود و همچنین نسبت به آن‌ها بتوانند بر امور تأثیر بگذارند و در تصمیم‌گیری‌های مهم نقش داشته باشند. بدهی ها و وام هایی که برای یک شرکت نوظهور دارند نیز باید به همان میزان مداخله کنند.
توجه: سهامداران باید دارای سن قانونی و حداقل 18 سال باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان