mana004

شرکت مانا حساب

مانا حساب با بیش از 20 سال سابقه کاری کمک می کند تا شرکت ها و سازمان ها تصمیمات مالی بهتری بگیرند

به این صفحه امتیاز دهید post

ثبت برند

ثبت برند در نهران

ثبت برند

می‌توانیم بگوییم هدف اصلی ثبت برند تجاری، در حقیقت جلب اعتماد، مراقبت از نشان تجاری، کیفیت محصولات و ثبت خدمات کسب و کار محسوب می‌شود و از بسیاری از اتفافات جلوگیری خواهد کرد، ثبت برند تجاری سبب به رسمیت شناختن و ارائه سودرسانی بالا به دارندگان کسب و کار‌، سرمایه گذاری با امنیت بالا و بسیار مید فایده خواهد بود.

هر زمان که افراد تصمیم بگیرند به طور رسمی تجارت خود را با علامت تجاری انتخابی خود راه اندازی کنند و نسبت به ثبت برند اقدام کنند، در صورت عدم ثبت علامت تجاری، امکان سوء استفاده از محصول، خدمات و حتی کیفیت محصول وجود دارد، به عبارت ساده تر، ممکن است فردی با آنها کار کرده باشد. برند برای سال ها و اعتبار زیادی در سطح ملی به دست آورد و فرد دیگری با همین نام شروع به ارائه خدمات کرد.

ثبت برند در تهران

در شرایطی که شخصی با نام تجاری شخص دیگری شروع به فعالیت می کند و خدمات بی کیفیت ارائه می دهد، کیفیت و محصول برند اصلی در بازار رقابت زیر سوال می رود و سال ها تلاش به هدر می رود.

در واقع، ثبت برند یا علامت تجاری تضمین می‌کند که رقبا نمی‌توانند از سال‌ها تلاش سخت خود برای تشخیص افراد، خدمات، محصولاتشان از یکدیگر یا ارائه خدمات مشابه استفاده کنند. استفاده می شود و در صورت انجام چنین عملی، صاحب نام و علامت تجاری می تواند از طریق گواهی ثبت علامت تجاری به مراجع قانونی شکایت کند.

کلمه برند هر اصطلاح، نماد، علامت، عدد، نماد، طرح یا ترکیبی است که توسط یک شخص حقیقی یا حقوقی برای متمایز کردن آنها از محصولات یا خدمات یکدیگر استفاده می شود. هر شخص حقیقی و حقوقی برای شناخت بهتر خدمات و محصولات شما می تواند نام خود و همچنین برند خود را ثبت کند تا با درج تمامی محصولات و سایر مکان ها بیشتر آشنا شوند. مخاطبان و مشتریان ادامه یافت.

مزایای ثبت برند

ایجاد حقوق استفاده انحصاری: حقوق استفاده انحصاری از علائم تجاری یا علائم تجاری فقط شامل افرادی می شود که علائم تجاری خود را مطابق با قانون ثبت یرند ثبت کرده اند، اشخاص حقیقی یا حقوقی. و به همین دلیل، آنها می توانند توزیع محصولات مشابه توسط اشخاص ثالث را تحت همان علامت تجاری یا با علائم تجاری مشابه با علائم تجاری ثبت شده خود مسدود کنند.

قابلیت انتقال: علامت تجاری یا برند تجاری قابل انتقال است و در صورت اعطای مجوز استفاده از علامت تجاری به اشخاص، این علامت تجاری و اختراع باید طبق قوانین و مقررات ثبت برند در ایران به ثبت برسد. و سایر شرکت ها می توانند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا فردی که صاحب برند است ایجاد کنند.

جلوگیری از سوء استفاده از نام تجاری: مزیت اصلی ثبت برند در بهترین شرکت ثبت برند در تهران، قانون مشاغل مختلف به خصوص در شهرهای بزرگ است، بنابراین کسب و کارها، تمامی محصولات و خدماتی است که ما به همه مردم ارائه می دهیم. را می توان از نظر قانون در نظر گرفت، هدف از تجارت شناخته شده از نظر قانون این است که هیچکس نتواند از تجارت مربوطه استفاده کند.

مالکیت کامل حقوق فرانشیز: یکی دیگر از مزیت های ثبت علامت تجاری برای همه کارفرمایان، مالکیت کامل حقوق فرانشیز است، به طوری که زمانی که شخصی برندی را ثبت می کند، مجوز استفاده از آن نیز به تمامی اشخاص ثالث اعطا می شود. در نتیجه افراد می توانند حقوق علامت تجاری خود را به افراد یا شرکت های دیگر منتقل کنند و از این طریق شهرت و اعتبار بیشتری کسب کنند و منبع درآمد مستقلی برای خود ایجاد کنند.

در دسترس بودن وام: با ثبت نام تجاری یا علامت تجاری، می توانید در مقابل بانک ها، دولت ها، سرمایه گذاران و همه مشتریان اعتبار کسب کنید.

کسب دارایی های با ارزش: ثبت برند در تهران تا زمانی که برند دارای ارزش و اعتبار در بازار باشد، خود می تواند منبع بسیار مهمی برای استفاده افراد از برند آن در آینده باشد. ثبت نام کنید و از این روش درآمد خوبی کسب کنید.

مراحل ثبت برند

برای ثبت برند تجاری یا علامت تجاری باید یک سری مراحل را طی کرد که هر کدام باید تابع قوانین و مجوزهای دولتی باشد و به طور خلاصه عبارتند از:

انتخاب نام برند: مهمترین مرحله در ثبت برند، انتخاب نام و علامت تجاری است. اگر تحت نامی کار می کنید و قصد ثبت نام دارید؛ شما باید وارد مرحله دوم شوید، اما در صورتی که هنوز نام برند خود را انتخاب نکرده اید. دو نکته مهم را باید در نظر گرفت. 

 • نام تجاری باید یکتا باشد.
 • نام تجاری باید بشکلی انتخاب شود که قابلیت ثبت داشته باشد.

جست‌وجوی نام پیش‌ثبت‌نام: پس از انتخاب نام تجاری، می‌توانید خود را مالک برند یا علامت تجاری بدانید. شما فکر می کردید که شرکت یا تولید، کارخانه یا خدمات شما یک برند منحصر به فرد و منحصر به فرد است و تا زمانی که چیزی نمی بینید. اما نمی توانید ادعا کنید که همه علائم تجاری ثبت شده در زمینه خود را برای یک علامت تجاری بررسی کرده اید و نمی توانید تأیید کنید که نامی که انتخاب می کنید منحصر به فرد است.

تحویل مدارک مورد نیاز: در خصوص مدارک مورد نیاز برای ثبت برند باید نکاتی را بدانید که به عنوان مثال اسکن مدارک مورد نیاز ابتدا هنگام ثبت نام در سایت اداره مالکیت الزامی است. پس از تایید اولیه برند در سایت، باید کپی مدارک را به اداره ثبت تحویل دهید و تا آن زمان نیازی به ارائه آن نیست.

ثبت اظهارنامه و پرداخت هزینه در محل: پس از تکمیل اظهارنامه; کلیه هزینه های ثبت اظهارنامه جهت ثبت سامانه اظهارنامه مورد نظر و شروع روند رسیدگی به پرونده و ثبت اظهارنامه در مرحله بعد باید پرداخت شود. من در یک مرحله به مردم فرم می دهم.

انتشار آگهی ثبت در روزنامه و مرکز رسمی: پس از بررسی درخواست ظرف مدت 10 تا 15 روز، در صورتی که مشخص شود علامت تجاری یا ثبت برند چاپ نشده است، درخواست ثبت به روزنامه رسمی ارسال می شود. در این مرحله باید هزینه مطبوعات رسمی برای اولین آگهی پرداخت شود. چاپ آگهی در روزنامه رسمی و ارسال آن به آدرس مربوطه می تواند حدود یک هفته طول بکشد.

دادخواست به هیأت عمومی مالکیت: در صورتی که شخص پس از 30 روز از تاریخ انتشار رسمی آن در روزنامه دولت نسبت به ثبت علامت تجاری اعتراضی نداشته باشد. متخصص اظهارنامه ثبت نام را تایید می کند. در این مقاله بهترین برندهای ایران ذکر شده است. اطلاعات جامع تری ارائه شده است.

نکات مهم در ثبت برند

 • برند تجاری قابل انتقال می‌باشد.
 • گواهی ثبت علامت تجاری 10 ساله برای ثبت برند شرکت صادر می شود.
 • درخواست علامت تجاری شرکت باید شامل بازتولید واضح لوگو و تمام رنگ ها، طرح ها و الگوهای سه بعدی آن برای ثبت باشد.
 • لوگوی انتخابی نباید مغایر با موازین اخلاقی و اجتماعی باشد و باید تمامی نکات ذکر شده را رمراعات کنید.
 • برند شما نشان دهنده فعالیت ها و خدماتی است که می خواهید ارائه دهید. این علامت تجاری برای محافظت در برابر هر نوع تخلف ثبت شده است و در انحصار شرکت شما می باشد.
  برای ثبت برند باید بدانید که پس از طی مراحل ثبت، گواهی ثبت و برند شما صادر می شود که ده سال اعتبار دارد.
 • پس از ده سال، می توانید اعتبار برند خود را دوباره تمدید کنید. اگر می خواهید یک شرکت یا شخص دیگری از این علامت تجاری استفاده کند، باید به صورت قانونی اجازه این کار را بدهید.
  نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد این است که انتخاب برند و برند کاملا اختیاری است. در مواردی که دولت نیاز به داشتن علامت تجاری داشته باشد، البته ثبت علامت تجاری شرکت ضروری است.
 • هر زمان که بخواهید برند یا نام فارسی ثبت کنید، باید مجوزی را ارائه دهید که در حال انجام فعالیت های مربوطه هستید به اداره ثبت ملی یا منطقه ای که اساسنامه شرکت برای ثبت شرکت است.
 •  

مدارک لازم برای ثبت برند

حقیقی: کپی شناسنامه، کارت ملی، کپی کارت بازرگانی (در صورت استفاده از حروف لاتین)، کپی جواز کسب و کار (مجوز تاسیس، پروانه کسب، پروانه ساخت، پروانه بازرگانی یا کارت بازرگانی، یا هر گواهینامه صادر شده توسط دولت) موسسات مقررات و مدیریت)
حقیق: کپی شناسنامه، کپی کارت ثبت اقامت، کپی روزنامه تاریخ تاسیس و تغییرات اخیر شرکت (طی 2 سال از تاریخ تغییر شرکت)، کپی جواز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه بهره برداری). ، پروانه ساختمانی، پروانه بازرگانی یا کارت بازرگانی یا مقررات دولتی و گواهی مدیریت کلیه فعالیت های صادر شده توسط موسسه)، کارت بازرگانی (در صورت استفاده از حروف لاتین)
توجه: در صورتی که در تصویر امضا یا نامی که می خواهید ثبت کنید از کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد، ارائه کارت بازرگانی الزامی نیست.
پس از اتمام مراحل، کد رهگیری دریافت می کنید و در صورت تایید مدارک توسط متخصص مربوطه، دو نسخه از قرارداد به آدرس شما ارسال می شود. پس از امضای دو نسخه، یکی از دو نسخه را به همراه اصل مدارک و فیش واریزی به آدرس مرکز ارسال می کنید و با دریافت مدارک، مراحل ثبت علامت تجاری آغاز می شود.
بررسی اظهارنامه ثبت برند تنها بر اساس اولویت زمان ثبت آن در سامانه می باشد. لذا حضور متقاضیان محترم در دفتر، تاثیری در روند کار ندارد. متقاضی پس از پرکردن فرم مربوطه در سامانه اداره مالکیت صنعتی، اظهارنامه را از نظر انطباق با شرایط و مقررات این قانون بررسی می کند. در صورتی که اداره ثبت علامت تجاری را به دلیل رعایت الزامات قانونی و عدم وجود علامت تجاری مشابه یا مشابه تشخیص دهد، اجازه انتشار آگهی مربوطه را می دهد و در صورت وجود نقص در اسناد ارسالی یا محتوای اعلامیه اگر داشته باشد برای رفع نقص اخطاریه می فرستد.

ثبت برند در تهران

پس از ثبت اطلاعات در سایت مالکیت معنوی و دریافت برگه تاییدیه، باید برای تایید اطلاعات خود در سامانه به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید. در صورت تایید دفاتر ثبت رسمی و دریافت گواهی امضا و فرم تایید اطلاعات، باید اطلاعات را در سامانه وارد کرده و نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت کنید. شما باید نام کاربری و رمز عبور خود را ایمن نگه دارید زیرا برای ردیابی و دریافت اطلاعات مربوطه به آنها نیاز خواهید داشت.

اخطار رد درخواست ثبت برند علامت تجاری نیز زمانی اتفاق می‌افتد که شرایط قانونی در نام یا تصویر علامت رعایت نشده باشد یا زمانی که همان علامت یا علامت مشابه درخواست شده برای کالای مورد نظر شما از طرف شخص دیگری به ثبت رسیده باشد. همچنین ممکن است در شرایطی که امکان ثبت بخشی از کالا یا خدمات وجود نداشته باشد، رد بخشی از اقلام درخواست شده در اطلاعیه به وی اعلام خواهد شد. ضمناً تاریخ اخطاریه مندرج در خلاصه پرونده، تاریخ ابلاغ قانونی محسوب می شود.
بنابراین همانطور که گفته شد اداره مالکیت صنعتی اظهارنامه را از نظر رعایت شرایط و مقررات مندرج در این قانون بررسی می کند و در صورتی که برند را قابل ثبت بداند به آن اجازه انتشار اظهارنامه مربوطه را می دهد. لازم به ذکر است که طبق قانون ثبت علامت تجاری اختیاری است مگر در مواردی که دولت آن را اجباری کند.

در تبصره ماده 1 قانون ثبت ( ثبت برند ) ، ثبت علائم و اختراعات آمده است که دولت مالکیت و ثبت علائم تجاری را الزامی و مستثنی از ضوابط فوق اعلام کرده و در راستای اجرای تبصره 2 تصویب نامه مورخ 2 /28/3 هیأت وزیران برای ثبت علائم محصولات زیر الزامی است: داروهای مخصوص مصارف پزشکی یا اورژانسی، مواد غذایی در بسته بندی و ظروف مخصوص. .
طبق قانون، اظهارنامه ثبت علامت تجاری بر اساس طبقه‌بندی یا طبقه‌بندی بین‌المللی مربوط به همراه مدل علامت تجاری و فهرست کالاها یا خدماتی که ثبت علامت تجاری برای آنها درخواست می‌شود، به اداره مالکیت صنعتی ارائه می‌شود. 

پرداخت هزینه های ثبت علامت تجاری به عهده متقاضی می باشد و کلیه هزینه های اظهارنامه با صاحبان ایرانی فقط از طریق این سامانه قابل پرداخت می باشد. از این رو امکان ثبت درخواست در مواردی که هزینه مناسب به بانک پرداخت شده است وجود ندارد.

پس از انتشار آگهی و تا زمان ثبت برند، متقاضی دارای امتیازات و حقوقی است که در صورت ثبت نام از آن برخوردار بود. اما در صورتی که خواهان نسبت به عملی که پس از انتشار اظهارنامه انجام شده، دعوای ثبت را مطرح کند و مدعی علیه ثابت کند که علامت تجاری در زمان انشاء قانونی به ثبت برند نرسیده است، دفاعیات خوانده و موضوع ثبت خواهد بود. 

در نظر گرفته شده و در غیر این صورت تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد. چنانچه اداره مالكيت صنعتي احراز شرايط مندرج در اين قانون را تشخيص دهد نسبت به ثبت علامت و انتشار اطلاعيه ثبت آن و صدور گواهي ثبت به نام متقاضي اقدام مي نمايد.
مدت اعتبار ثبت برند ده سال از تاریخ ارائه درخواست ثبت آن می باشد. این مدت به درخواست صاحب آن برای دوره های متوالی ده ساله با پرداخت هزینه مقرر قابل تمدید است. مهلت شش ماهه که از پایان دوره شروع می شود، برای پرداخت هزینه تمدید با پرداخت تاخیر در نظر گرفته می شود. هر ذینفعی می تواند از دادگاه بخواهد که ثبت برند را لغو کند. اختلافات ناشي از اجراي اين قانون و آيين نامه اجرايي آن با رعايت ماده 59 در صلاحيت شعبه يا شعب خاص دادگاه هاي عمومي تهران خواهد بود.
اگر یکی برای ثبت برند یا علامت تجاری معینی اقدام کند و دیگری آن را با علامت تجاری ثبت شده خود یکی بداند یا شباهت مذکور آنقدر به علامت تجاری وی شباهت داشته باشد که مصرف کنندگان عادی کالای او را سردرگم کند، می تواند اعتراض کند. ثبت علامت تجاری او علامت تجاری .
سامانه ثبت علامت تجاری در ایران به صورت اعلامی است. رسیدگی اداره ثبت به این موضوع محدود می شود که علامت قانونی نبوده و هیچ شباهتی به علائم ثبت شده قبلی ندارد. از آنجایی که تشخیص شباهت بین دو علامت امری نظری است، می توان علامت را به گونه ای ارائه کرد که شباهت به علامت ثبت شده قبلی از ابتدا آشکار نباشد یا با ثبت کننده در میزان شباهت به توافق رسید. 

صاحب علامت قبلی زیرا در قانون ثبت علائم و اختراعات آمده است که مشابه بودن یک علامت با علامت ثبت شده دیگر برای سردرگمی مصرف کنندگان عادی یعنی افراد بدون دانش خاص کافی است.

بهترین شرکت ثبت برند

با توجه به شرایط ذکر شده توانستیم اطلاعات مختصری در مورد هدف ثبت برند و مزایای ثبت علامت تجاری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که بهترین شرکت ثبت برند در تهران کدام است؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید که شرکت های مختلفی در زمینه ثبت علامت تجاری در تهران فعالیت می کنند که هر کدام قابلیت ها و روش های خاص خود را دارند و هر کدام از این ویژگی ها باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

کلام آخر

در این قسمت از مقاله بهترین شرکت ثبت برند در تهران را توضیح داده ایم و تمام تلاش خود را کرده ایم تا اطلاعات متنوعی در مورد مراحل مختلف ثبت برند یا علامت تجاری در اختیار شما قرار دهیم. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید متشکریم و لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

تماس با ما: 09120927647

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان