mana004

شرکت مانا حساب

مانا حساب با بیش از 20 سال سابقه کاری کمک می کند تا شرکت ها و سازمان ها تصمیمات مالی بهتری بگیرند

به این صفحه امتیاز دهید post

صورت مالی تلفیقی

در صنعت حسابداری و حسابرسی، گزارشات مالی نقش بسیار مهمی در تصمیم گیری های بزرگ مالی هر مؤسسه ای دارند. سرمایه گذاران و افراد حقیقی، معمولاً برای ایجاد سرمایه گذاری های بزرگ و کلان، به صورت های مالی توجه دارند و این گزارشات تأثیر بسیاری در تصمیم گیری آنها دارند. گزارشات در قالب صورت های مالی تلفیقی، شامل ترازنامه ها، میزان سود و زیان، صورت جریان های وجوه نقد و … می شوند. با استفاده از داده های موجود در این صورت های مالی، می توانیم تمامی فعالیت ها و تصمیمات مالی که برای مؤسسه می خوهایم درنظر بگیریم را مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار دهیم.

تجارت ها و کسب و کارهای امروزی به نحوی شکل یافته اند که صورتی بین المللی و چند ملیتی دارند و نقش های قابل توجهی در تجارت بین الملل را ایفا می کنند. ( صورت مالی تلفیقی )

این شرکت ها توسط یک شرکت مادر مدیریت می شوند و دارای زیر مجموعه هستندو هر کدام از این زیر مجموعه ها دارای یک شخصیت حقوقی می باشند. هنگامی که دوره مالی این شرکت های کلان به پایان می رسد، صورت های مالی خود را ارائه می دهند. علاوه بر آن باید صورت مالی شرکت های زیر مجموعه را نیز دریافت و یک گزارش یکپارچه تنظیم نمایند که به این گزارشات، صورت های مالی تلفیقی می گوییم.

در ادامه به نحوۀ تلفیق این صورت های مالی و وارد شدن شرکت های ذی ربط بیشتر توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

تماس با ما : 66925402 – 021

صورت های مالی تلفیقی، صورت مالی مجموعه ای می باشند که شامل بدهی ها، حقوق صاحبان سهام و همچنین دارایی ها، هزینه ها و جریان های نقدی شرکت مادر و شرکت های زیرشاخۀ می شود و در قالب یک گزارش یکپارچه تهیه و تنظیم خواهد شد.

اطلاعات هر یک شرکت های یک مجموعه و مجموعه مادر، اگر بطور مجزا باشند، نمی توان از طریق آن فعالیت های کلی مجموعه را ارزیابی کرد و برای این که ارزیابی صحیحی انجام شود باید تمام صورت های مالی شرکت ها را جمع آوری نمود و مجموعه ای جداگانه برای آن درنظر گرفت.

مالیات شرکت های تازه تأسیس

حساب های تلفیقی نیز از دیگر أنواع و صورت های حسابداری می باشد که اطلاعات جداگانه شرکت های زیر مجموعه و شرکت مادر را در یک قالب تلفیق می کند و در قالب صورت مالی یک واحد تجاری ارائه می شود.

این صورت های مالی تلفیقی شامل دارایی ها، بدهی ها و … می شوند. این گزارشات دارای بخشی با عنوان ” حقوق صاحبان سهام و بدهی ” می باشند که نشان می دهد چه مقدار از دارایی ها مربوط به گروه و چه مقداری از آن مربوط به سرمایه گذارن خارجی می شود. به این سرمایه گذاران خارجی، سهام غیر قابل کنترل یا سهم اقلیت نیز می گوییم.

شرایطی وجود دارد که با توجه به آن نیازی به ارائه صورت مالی تلفیقی نمی باشد :

  • در صورتی که خود شرکت مادر، یا بخشی از آن متعلق و وابسته به سازمان دیگری باشد و مدیران به صورت مالی نیاز نداشته باشند.
  • أوراق بهادار بصورت عمومی معامله نشود.

حذف یک شرکت زیر مجموعه صورت مالی تلفیقی

قوانینی که برای حذف و کنار رفتن شرکت های تابعه وجود دارند، بسیار سختگیرانه می باشند. اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که امکان دارد نتایج بدست آمده توسط آنها دستکاری شود. اگر یکی از شرکت های تابعه که بدهی بالایی داشته باشد، در این صورت به نسبت گروه های دیگر این مبلغ نیز کاهش خواهد یافت.

صورت-مالی-تلفیقی-_-حسابداری-تلفیقی

تفاوت تاریخ های شرکت ها زیر مجموعه

تمامی شرکتهای یک مجموعه، حسابهای خود را در تاریخ های یکسان آماده و ارسال می کنند. با این وجود شرکت های زیرمجموعه ای هستند می توانند حساب ها را برای تاریخ گزارشی متفاوت از شرکت مادر و دیگر شرکت ها آماده کنند. در چنین مواردی، این مجموعه ها ممکن است صورت مالی اضافی جهت هماهنگ شدن با سایر مجموعه ها تنظیم کند. با وجود این امکان، حساب های شرکت زیر مجموعه همچنان می تواند برای تلفیق استفاده نخواهد شد. در مواقعی که حساب یک زیر مجموعه در تاریخ حسابداری متفاوتی تنظیم می شود.

صورتهای مالی تلفیقی باید با استفاده از سیاستهای برابر مالی برای معاملات یکسان و شرایط مشابه تنظیم گردد. مجموعه هایی که از سیاست های حسابداری گوناگون استفاده می کنند، باید با انجام اصلاحاتی صورتهای مالی آنها برای تلفیق مناسب بشود.

ماناحساب ( صورت مالی تلفیقی )

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با کارشناسان ما به صورت حضوری یا آنلاین در ارتباط باشید.

مشاوره رایگان