mana004

شرکت مانا حساب

مانا حساب با بیش از 20 سال سابقه کاری کمک می کند تا شرکت ها و سازمان ها تصمیمات مالی بهتری بگیرند

به این صفحه امتیاز دهید post

خدمات حسابداری

خدمات حسابداری به طور دستی (سنتی) و یا مکانیزه صورت میگیرد. این خدمات امکان دارد بصورت درون شرکتی و یا بشکل برون سپاری انجام گیرد.  در موضوع برون سپاری خدمات مالی و حسابداری، اگر شرکتی معتمد با کادری با تجربه انتخاب نمایید، می توانید انجام صفر تا صد حسابداری واحد اقتصادی خود را به آن بسپارید. جهت استفاده از خدمات حسابداری در تهران می توانید از مؤسسه مالی و حسابداری مانا حساب راهنمایی و خدمات لازم را در یافت کنید.

اصناف متفاوت کاری در هر شکل و ابعادی به اطلاعات مالی دقیق از برنامه ها و امور روزانه خود احتیاج خواهند داشت تا بتوانند از فرصت‌های پیش آمده نهایت استفاده را برده و سودآوری بیشتری را دارا باشند، بعلاوه تهدیدات مالی رو پیش اراین که به بحران تبدیل شوند را هر چه زودتر شناسایی نمایند.

مجموعۀ مانا حساب، کتشکل از گروهی مجرب و ماهر، قادر است به شما عزیزان در زمینه های مختلف در این زمینه خدمات خود را به بهترین شکل ارائه نماید.

شماره تماس : 66925402-021 ــ 09120927647

تاریخچۀ حسابداری ( خدمات حسابداری )

آشنایی بشر با شمارش و ارقام را سر آغاز پیدایش حسابداری می دانند. از این رو تاریخ حسابداری، پیشینه ای با قدمت تاریخ بشری را به همراه دارد. از زمانی که انسان های اولیه اقدام به مبادلۀ کالا به کالا نمودند، علائم و نشانه هایی هم جهت به منظور ثبت اطلاعات مربوط به این مبادلات، بوجود آمد که اگرچه شباهتی به حسابداری که اکنون آن را مطالعه میکنیم، ندارد اما نشان از قدمت تاریخی این رشته از دانش اجتماعی بشر را می توانیم به راحتی از این موضوع دریابیم.

خدمات حسابداری

تعریف حسابداری

حرفۀ ثبت و طبقه بندی داده ها و اطلاعات مالی در راستای تحلیل و تلخیص فعالیت های مالی یک واحد اقتصادی را به شکل اعداد قابل اندازه گیری، حسابداری می نامند.

چرا حسابداری

برای ایجاد محدودیت منابع اقتصادی در همه مقیاس های جهانی، ملی و در سطح سازمان ها و زندگی خانوادگی و فردی، بایستی روش هایی هوشمندانه در بهینه ساختن نحوه استفاده از پول را بکارگیری نمود.

حسابداری، مبنایی یکسان و اطلاعاتی قابل فهم جهت سنجش ارزش نسبی و میزان بازدهی داده های مالی را به نمایش می گذارد و در نتیجه برای تمامی استفاده کنندگان این امکان را فراهم می کند که منابع اقتصادی متفاوت را با هم جمع و تفریق کرده و درک برابری از ارزش نسبی آن ها دریابند. به علاوه در چگونگی تخصیص، بکار گیری، ارزیابی و تجزیه و تحلیل نتایج اطلاعات اقتصادی، زبانی مشترک را دارا باشند.

خدمات حسابداری موسسات معتبر و مجرب

دفتر خدمات حسابداری، باید نیازهای شرکت را به درستی تشخیص داده و شرایط را را مورد ارزیابی قرار دهد. در نتیجه با در نظر گرفتن موقعیت کسب و کار،  راهکارهای عملیاتی را به شکل یک نقشه راه در اختیار قرار دهد. از این رو واحد اقتصادی قادر است در مسیری سالم و امن به کار و اهداف خود دست پیدا کرده و رشد کند. شرکت حسابداری مانا حساب با توجه به دانش بالای مالی مدیریت و مجموعه ای متخصص، پشتیبان و مشاور در جهت امور مالی شما بوده و شما عزیزان می توانید از خدمات مشاوره مالیاتی رایگان این مجموعه نیز، استفاده نمایید.

 خدمات حسابداری : 66925402-021 ــ 09120927647

انواع خدمات حسابداری

بطور کلی خدمات شرکت های حسابداری به دو دیدگاه تقسیم بندی می شوند. این دو دیدگاه از بعد خدمات و بعد موضوع هستند.

بعد خدمات

 1. خدمات مشاوره حسابداری
 2. خدمات پشتیبانی حسابداری
 3. خدمات اجرایی حسابداری
 4. خدمات 360 درجه حسابداری

فعالیت های حسابداری بشکل مشترک میان تمام شرکت ها صورت می گیرد؛ اما اختلاف اصلی در چگونگی انجام فعالیت ها می باشد. در حقیقت فرآیند حسابداری در مؤسسات گوناگون، متفاوت است. بنابراین خدمات حسابداری در شرکت بازرگانی، خدماتی، تولیدی و پیمانکاری تفاوت دارد.

مراحل خدمات حسابداری

مراحل حسابداری شرکت ها دارای دو دسته می باشند :

 • رویداد های ابتدایی سال
 • رویداد های انتهای سال

حسابدار، هنگامی که سال مالی آغاز می شود، کلیۀ اطلاعات را جمع آوری و دسته بندی می نماید. هنگامی که این اطلاعات تجزیه و تحلیل بشوند و داده های غیر ضروری از میان می روند، اطلاعات به شکل اعداد و به صورت اسناد حسابداری ثبت می گردند و به دفاتر روزنامه منتقل خواهند شد و سپس از آنجا به دفتر کل انتقال می یابند. از آن طرف، حسابداران در طول سال به ارزیابی و تهیه تراز آزمایشی خواهند پرداخت. در نهایت یکی از مهم ترین نقش های حسابدار داشتن پایان سال مالی دقیق می باشد. بطور خلاصه، فعالیت های حسابداری به شرح زیر می باشد، که شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت خدمات حسابداری با شرکت حسابداری مانا حساب، در تماس باشید : 66925402-021

 • ثبت فعالیتهای مالی
 • طبقه بندی اقلام ثبت شده
 • تلخیص اقلام
 • تفسیر نتایج حاصله از بررسی اقلام خلاصه شده

بُعد موضوع

 • خدمات مالیاتی
 • خدمات مالی و حسابداری
 • خدمات حسابداری اداری و کارکنان

از جنبه ای دیگر، حسابداری را بشکی کلی به بخش حسابداری مالی و حسابداری مدیریت نیز تقسیم بندی می نمایند.

حسابداری مالی نقش تهیۀ گزارشات نهایی مؤسسه را بر عهده دارد و اطلاعات مورد استفاده برون سازمانی ( سهامداران،طلبکاران دولت و سایر گروههای ذینفع خارج از واحد تجاری ) را تهیه و در اختیارآنها قرار خواهد داد. این در حالیست که حسابداری مدیریت تهیه گزارش ها و اطلاعات مورد نیاز سطوح مختلف مدیریت را داخل شرکت، بر عهده خواهد داشت.

این اطلاعات بطور کلی برای کنترل عملیات، بررسی عملکرد و تصمیم گیری، در اختیار مدیران گذاشته خواهد شد. در این تقسیم بندی کلی، حسابداری قیمت تمام شده هم در شاخه حسابداری مدیریت شامل می شود.

مهم‌ترین خدمات حسابداری مانا حساب

۱. طراحی سیستم اطلاعات حسابداری مالی بشکل منحصر برای هر مجموعه و سازمان ( خدمات حسابداری )

کارشناسان ماهر ما در شرکت حسابداری مانا حساب خصوصیات و مشخصات شما را از جوانب مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد داد.

کلیۀ پروسه ها شرکت را مورد بررسی قرار داده و همۀ جزئيات عملکردی را م نظر قرار می دهد  تا بهترین سیستم اطلاعات حسابداری را که با روند فعالیت های شرکت شما همخوانی دارا را طراحی و به شما عزیزان ارائه نماید.

از طریق این طرح ها و اجرای آنها، فرایندهای حسابداری و مالی روشن خواهند شد.

اینکه چه موقعی و چه هزینه ها و از طریق چه مدارکی باید به واحد حسابداری ارائه خواهند شد و همینطور حسابدار با توجه به ویژگی ها و شرایطی، روند و محاسبات را که در دفاتر حسابداری شرکت بازتاب نماید، ازجمله امور بسیار کاربردی مشخص در این طرح ها بشمار می رود.

کارشناسان ماناحساب و طرح و برنامه حسابداری مؤسسه و مجموعۀ شما را به شکلی طراحی می نمایند که حداقل ریسک را به دوش بکشید،‌همچنین در طی فعالیت مالی‌ خود مرتکب اشتباهی نشوید و با مشکلات قانونی‌ نیز روبرو نباشید.

در نتیجه کلیۀ گزارش‌های بدست آمده از سیستم قابل اعتماد بوده و می‌توان از این گزارش ها در شرایط و مواقع مختتلف بهره گیری کرد.

۲. ثبت رویدادهای مالی شرکت و تنظیم دفاتر حسابداری مطابق استانداردها ( خدمات حسابداری )

حسابداری بشکل کلی شامل ثبت رویدادهای مالی یک مؤسسه خواهد شد.

کلیۀ رویدادهای روزانۀ شرکت شما، شامل اتفاق ها و رویدادهای مالی می شود.

نکته بسیار حائز اهمیت آنجا می باشد که بطور معمول اشتباهات حسابداری در مواقعی اتفاق می افتد که این اسناد و مدارک بر اساس یک زبان مشترک ثبت نشده باشد و در نهایت، صورت‌های مالی بدست آمده هم دارای خطاهایی خواهد بود که به تبع آن تصمیم های اشتباه نیز وجود خواهد داشت.

حسابداران حرفه‌ایو با تجربه مانا حساب در شرایط مناسب کلیۀ رویدادهای مالی مجموعه شما را بر اساس استانداردهای حسابداری و تحت سرفصل‌های درست درج و طبقه بندی کنند.

۳. تنظیم صورت‌های مالی بر اساس استانداردهای حسابداری

در سالهای اخیر به مراتب مشاهده کرده ایم که بیشتر مدیران با موجهه شدن با صورت‌های مالی شرکت به موارد عجیبی برخورد می کنند و متوجه می شوند که مسیری که در آن قدم گذاشته اند چقدر از هدف اصلی آنها دور می باشد.

کارشناسان و حسابداران ما در مانا حساب به غیر از ارائه صورت‌های مالی که در ادامه به هر یک اشاره خواهیمداشت، شما عزیزان را در تحلیل و بررسی آنها نیز مورد بررسی قرار می دهد.

۱.۳  تنظیم و ارائه ترازنامه یا صورت وضعیت مالی 

با دارا بودن ترازنامه، افراد می توانند در هر زمان، میزان دارایی و بدهی و موارد مربوط به آن را بشکلی جزئی نگاه کنند و وضعیت فعلی شرکت را با وضعیت قبلی آن یا بودجه اختصاص داده شده قیاس نموده و در نتیجه سریع‌تر و اصولی‌ تر تصمیم گیری نمایند.

بعلاوه از اساسی ترین تصمیمات مالی مؤسسات، رسیدگی به میزان و پرداخت بدهی ها و مطالبات می باشد. همان‌گونه که اطلاع دارید قسمتی از دارایی خیلی از مجموعه ها در گرو مطالباتی است که از سایرین دارند.

در وضعیت کنونی ایران و عدم ثبات، بهتر است این مطالبات هرچه سریع‌تر دریافت شوند. ترازنامه به شما کمک می‌کند تا دوره وصول مطالبات شرکت را کاهش بدهید.

همچنین دانستن میزان بدهی‌ها و مهلت پرداخت آنها باعث می‌شود برنامه‌ریزی بهتری برای بازپرداخت بدهی‌ها داشته و برای آن آماده باشید.

۲.۳. صورت سود و زیان (صورت عملکرد مالی)

صورت سود و زیان برخلاف ترازنامه محدود به یک زمان خاص نیست و به مثابه فیلمی از وضعیت شرکت در یک بازه زمانی مشخص است.

این سند به مدیران نشان می‌دهد که انعکاس مالی عملکردشان در آن محدوده‌ زمانی به چه صورت بوده است.

صورت‌های مالی به شما کمک می‌کنند تا در جریان موارد مصرف هزینه در شرکت قرار بگیرید و اطمینان پیدا کنید که نشتی هزینه‌ای وجود ندارد و به درستی در مسیر برنامه‌ریزی شده پیش می‌روید.

این موضوع در استار تاپ‌ها و شرکت‌هایی که تصمیم به توسعه می‌گیرند اهمیت بیشتری پیدا می‌کند چرا که شرکت‌ تا مدتی به دلیل صرف هزینه‌های توسعه‌ای، زیانده خواهد بود و دانستن آیتم‌های این زیان حیاتی است.

صورت عملکرد مالی معمولا در بازه‌های سه، شش و نه ماهه ارائه می‌شود اما بازه‌های زمانی گزارش‌ها را می‌توان طبق نیاز شرکت شما مشخص کرد.

۳.۳. صورت جریان وجوه نقد ( خدمات حسابداری )   

صورت جریان وجوه نقد نشان می‌دهد که تغییرات مربوط به ترازنامه و صورت سود و زیان چگونه بر نقدینگی کنونی شرکت شما تأثیر می‌گذارد.

با توجه به شرایط فعلی کشور، گردش وجوه نقدی اهمیت بیشتری پیدا کرده است و برنامه‌ ریزی‌ های مالی و وصول مطالبات شرکت‌ها کمتر از طریق اعتبار و چک‌های مدت‌دار انجام می‌گیرد چرا که آینده شرکت‌ها شفاف و مشخص نیست.

ما در مانا حساب با داشتن تجربه در صنایع مختلف می‌توانیم با ارائه صورت گردش وجوه نقد، شما را در یافتن نقطه بهینه‌ای برای میزان بدهی‌ها یا مطالبات و هدایت شرکت در این مسیر یاری کنیم.

۴. طراحی سیستم حقوق و دستمزد و اجرای آن ( خدمات حسابداری )

تهیه و تنظیم لیست‌های حقوق و دستمزد پیچیدگی‌های خاص خود را دارند که همین موضوع سبب شده در خدمات حسابداری تدبیر حساب به‌ عنوان یک خدمت مستقل از آن یاد کنیم.

بررسی وضعیت بیمه برای هریک از پرسنل، تهیه اسناد مورد نیاز برای ارسال به سامانه لیست مالیات حقوق، نحوه محاسبات مربوط به پورسانت و اضافه‌ کاری و شب‌کاری و تعطیل‌ کاری و … ازجمله چالش‌های این فرایند بخصوص در شرکت‌های تولیدی و پیمانکاری است.

علاوه بر این بسیاری از شرکت‌ها تمایل دارند تمامی موارد مربوط به حقوق و دستمزد را برون‌سپاری کنند به طوری که هیچ ردی از آنها در داخل شرکت برجا نماند.

یکی از دلایل آن تخصصی شدن مشاغل است و اینکه میزان پرداختی افراد حتی در یک پست یکسان و در یک دپارتمان ممکن است متفاوت باشد.

بنابراین چنین سرویسی از تعارضات داخلی تا حد امکان جلوگیری می‌کند.

نگرانی دیگرِ مدیران ایجاد تغییرات عمدی در اعداد مربوط به حقوق و دستمزد است که با برون‌سپاری محاسبات، خیال همگی از این بابت راحت می‌شود.

ما در مانا حساب می‌توانیم بهینه‌ترین سیستم حقوق‌ و دستمزد را با توجه به مقتضیات کسب‌وکار و خواسته‌های شما، ایجاد کنیم و در قالب طرح‌هایی با مزایا و هزینه‌های مختلف در اختیار شما قرار بدهیم.

سپس طرح انتخابی شما را به‌ عنوان زیرساخت در نظر بگیریم و هر ماه مجددا مبالغ قابل پرداخت را با اعمال درست بیمه و مالیات محاسبه ‌کنیم و لیست نهایی را به همراه نحوه پرداخت به هر پرسنل به مدیریت سازمان تحویل ‌بدهیم.

دیگر خدمات حسابداری ما در مانا حساب

تهیه و تنظیم گزارشات مالیِ مورد درخواست بانک‌ها و مؤسسات اعتباری برای ارائه تسهیلات بانکی به شرکت شما و دریافت خط اعتباری در آنها نیز جزئی از خدمات حسابداری مانا حساب است.

درکنار این مهم، محاسبات ارزش فعلی مالی وجوه حاصل از تسهیلات بانکی و هزینه‌های مرتبط با آن نیز بخش دیگری از وظایف کارشناسان ما خواهد بود؛

بدین ترتیب از میزان مفید بودن دریافت تسهیلات بانکی اطمینان معقولی کسب خواهید کرد و آگاهانه‌تر می‌توانید برای دریافت یا عدم دریافت این تسهیلات تصمیم‌گیری کنید.

سایر خدمات حسابداری که در مانا حساب ارائه می‌دهیم شامل این موارد است :

انجام تمامی مراحل اخذ کارت بازرگانی و تمدید آن ازجمله دریافت مفاصل حساب‌های بیمه و مالیات برای اشخاص حقیقی و حقوقی.

در ضمن شما می توانید برای آشنایی با دیگر خدمات ما به صفحات خدمات مالیاتی و مشاوره مالی ما نیز سر بزنید و از طرح خدمات ما در شرکت حسابداری مانا حساب اطلاع دقیق پیدا کنید.

بهره‌گیری از یک تیم متخصص بجای اعزام حسابدار تمام‌ وقت

تصور غلط برخی از شرکت‌ها این است که اعزام یک حسابدار به‌ صورت تمام وقت سبب می‌شود که کارها بهتر و دقیق‌تر انجام شود و شرایط بیشتر تحت کنترل باشد.

اما امروزه با گسترش ارتباطات، دیگر نیازی به حضور یک حسابدار یا مدیر مالی تمام‌ وقت در شرکت نیست.

شما برای بهره‌گیری از یک تیم خدمات حسابداری متشکل از افراد خبره در این زمینه می‌توانید از تخصص چندین نفر با کمترین هزینه بهره ببرید.

در این حالت دپارتمان حسابداری شرکتِ شما را چندین نفر پیش می‌برند که هریک در ‌بخشی از این خدمات متخصص هستند اما در واقع هزینه نهایی کمتر از حالتی می‌شود که یک یا چند نفر به‌ صورت تمام وقت به شرکت شما اعزام و مشغول به کار شوند.

ارتباط ما با شما از طریق بسترهایی همچون پنل شخصی در وبسایت یا نرم‌افزار تلفن همراه خواهد بود و بدین ترتیب شما همواره سابقه طبقه‌بندی شده‌ای از اطلاعات و مدارک ارسالی برای ما و گزارشات و محصولات دریافتی از ما را همراه خود خواهید داشت.

جمع بندی ( خدمات حسابداری )

در آخر توصیه می کنیم قبل از گزینش نوع خدمات حسابداری، اول بر نیازهای کسب و کار خود متمرکز باشید تا این را دریابید که به کدام یک از خدمات حسابداری بیشتر احتیاج خواهید داشت و در آخر می توانید از نظرات مشاور مالی کاربلد، برای دریافت مشاوره استفاده کنید تا با درنظر گرفتن نیاز خود بهترین انتخاب را برگزینید.

مشاوره رایگان