تحریر دفاتر قانونی

از دغدغه های حسابداران و مدیران در همایش ها و نشست های مالیاتی می توان به اشتباهات رایج در تحریر دفاتر قانونی، اشتباهات ناشی از خستگی، عدم تجربه حسابدار، نداشتن دانش فنی و بی حوصلگی اشاره کرد. این نگرانی ها برای همیشه از ذهن حسابداران و مدیران حذف می شود و شرکت ها می توانند به راحتی کتاب های خود را به مانا حساب بسپارند و با مناسب ترین هزینه کتاب های خود را بلافاصله دریافت کنند.

نوشتن دفاترقانونی 1401

اولین و نخستین گام تحریر دفاتر این است که باید به زبان فارسی تحریر شود. تحریر دفاتر مستلزم استفاده از یک ابزار پاک‌نشدنی (مانند خودکار) است و نبای آنها را پاک کرد – تحریر قانونی مستلزم آن است که تاریخ و سایر زمینه‌های موجود به صورت خوانا و اصولی نوشته شود. . خطوط کتاب، جزئیات معاملات به همین صورت نوشته می شود و در صورت نیاز به ارائه مدارک و شواهد، جزئیات در قسمت داده شده نوشته شود.

تاریخ مقرر و شرح فعالیت ها در تحریر دفاتر حقوقی بسیار مهم است، زیرا در رابطه با این ارقام است که معنی پیدا می کنند، در این قسمت جزئیات معاملات، درآمد و هزینه، مالیات. و عوارض مالیات بر ارزش افزوده و غیره باید به طور کامل درج شود – در خرید باید هزینه خرید کالا یا استفاده از مواد اولیه در تولید کالا یا ارائه خدمات (در صورت نیاز با ارائه مدارک و شواهد) ارائه شود و بخش هزینه باید ارائه شود. مواردی مانند حقوق و بیمه کارکنان، اجاره ساختمان ها و قبوض مربوطه و سایر هزینه ها را پوشش دهد.

تحریر دفاتر قانونی با بهترین قیمت

یکی از مهم ترین قسمت های حسابداری ستون مربوط به دارایی های استهلاک پذیر است که معمولاً شامل اماکن و دارایی های سخت افزاری (این تجهیزات می تواند صندلی یا ساختمان باشد) است که با گذشت زمان، طبیعی یا قانونی مستهلک می شود. شخصی که باید تحریر دفاتر قانونی را انجام دهد پس از خرید تجهیزات استهلاک پذیر باید تاریخ و مشخصات دارایی استهلاک پذیر و مالیات حقوق یا ارزش افزوده مربوط به فروش را وارد کند.

در مواردی مانند عدم وجود یک یا چند برگ از دفتر پلمپ، ناقص بودن پلمپ آن، عدم ثبت فعالیت‌های مالی مشروط به تأیید، ثبت فعالیت‌ها در حاشیه و بین خطوط، تراشیدن-پاک کردن و تخریب. محتوا به هر شکل، فاصله زیاد بین خطوط
اعتبار حساب های بانکی و امانی (به استثنای موارد خاص)، تاخیر در تحریر و ارائه دفاتر، اشتباهات محاسباتی، عدم استفاده از اوراق خاص، عدم ارائه نرم افزار محاسبه و درج حساب ها، استفاده از دفاتر سنوات گذشته، عدم هماهنگی دفتر محتوای الکترونیکی و … به دفتر رد شده و پذیرفته نخواهد شد.

هزینه تحریر دفاتر قانونی

شرایط حسابداری به این صورت است که شرکت گزارشات و دفاتر قانونی خود را به حسابدار مانا حساب تحویل می دهد و رسید دریافت می کند و پس از انجام عملیات حسابداری دفاتر خود را دریافت و رسید را به حساب مانا حساب عودت می دهند.
برای استعلام هزینه تحریر دفاتر قانونی با استفاده از این لینک وارد قسمت کاربری شوید و تعداد صفحات را در قسمت تحریر دفاتر وارد کنید تا از هزینه و زمان تحویل کتاب مطلع شوید.

تحریر دفاتر حسابداری

تحریر اسناد و دفاتر حقوقی یکی دیگر از خدمات حسابداری این شرکت است که توسط افراد مجرب انجام می شود. به دلیل اهمیت این موضوع، کتاب نویسی باید توسط افرادی انجام شود که اطلاعاتی در مورد کتاب نویسی دارند. روزنامه ها و اداره کل طبق بند الف ماده 95 یکی از دفاتر اصلی اشخاص حقوقی و حقیقی محسوب می شوند و دفاتر اصلی اشخاص حقیقی طبق بند ب ماده 95 شامل دفتر درآمد و هزینه می باشد.

تحریر تمامی این دفاتر نیازمند تجربه است، بنابراین توصیه می‌شود از تحریر دفاتر قانونی بدون راهنمایی مناسب از افراد مجرب خودداری کنید، زیرا این امر منجر به رد توسط اداره مالیاتی مسئول می‌شود. تحریر دفاتر حقوقی به تجربه قابل توجهی نیاز دارد. به طور کلی، یک شرکت حسابداری قابل اعتمادترین انتخاب است زیرا حسابدارانی که در آنجا کار می کنند چقدر این کار را انجام می دهند.

رد تحریر دفاتر قانونی

1- در صورتی که دفاتر قانونی ارائه شده به نحوی از پلمپ حذف شده باشد یا یک یا چند برگ از بین رفته باشد.
۲- عدم ثبت یک یا چند فعالیت مالی در دفاتر مورد تایید
3- اولویت قرار دادن ثبت یک یا چند تراکنش را تا تاریخ وقوع آنها
4- ثبت نمودن تمام یا بخشی از فعالیت را بین خطوط
6- خراش دادن و حذف محتوای اداری به دلیل سوء استفاده
7 فضای سفید بیشتری نسبت به معمول روی صفحات گذاشته باشید ویا این که کل صفحه را در قسمت روزنامه سفید گذاشته باشید.
8- پاکسازی محتویات ادارات
9- بستانکار شدن حساب بانکی بدلیل تاخیر در پرداخت.
10- تحویل ندادن یک یا چند جلد دفاتر ثبت و پلمپ

خرید دفتر جهت تحریر دفاتر قانونی

محدودیتی برای درخواست تعداد دفترچه وجود ندارد، بسته به حجم رویداد می توانید جزوه های 50، 100 یا 200 صفحه ای یا بیش از دویست برگ درخواست کنید که بشکل چند دفترچه ارسال می شود. اگر دفترهای پلمپ زیاد باشد و صفحات زیادی نوشته نشده باشد، اشکالی ندارد.

مشاوره رایگان