mana004

شرکت مانا حساب

مانا حساب با بیش از 20 سال سابقه کاری کمک می کند تا شرکت ها و سازمان ها تصمیمات مالی بهتری بگیرند

5/5 - (12 امتیاز)

امور مالیاتی

امور مالیاتی

امور مالیاتی

در این مقاله به انجام کلیه امور مالیاتی و نحول آنها خواهیم پرداخت. میزان نرخ مدیریت امور مالیاتی امکان دارد برای مبالغی که در این مدیریت خود هزینه می‌نمایید، مثل مبلغی که از روش یک نماینده ثبت‌شده تسلیم می‌نمایید، کسر درخواست نمایید. از مزایای مهم استفاده از این مشاوره‌ها، بالابردن سطح اطلاعات صاحبان کسب و کار و اشخاص حقوقی و حقیقی نسبت به آخرین قوانین مالیاتی و بخشنامه‌های سازمان امور مالیاتی و روش انجام رویه واریز مالیات و امور مالی مربوط به کسب و کار آنها می‌باشد. ( قرارداد مالیاتی )

خدمات امور مالیاتی

مخارجی که می توانید برای آنها دخواست کسورات نمایید :

 • اظهارنامه مالیاتی خود را بوسیلۀ یک نماینده مالیاتی ثبت شده ابلاغ کنید
 • گرفتن مشاوره مالیاتی از یک مشاور مالیاتی شناخته شده
 • دربارۀ امور مالیاتی خود با کارشناسان مانا حساب می‌توانید در تماس باشید
 • خریداری نرم افزاری بعضی مواقع به شما این امکان را می‌دهد اظهارنامه مالیاتی خود را تنظیم و تسلیم کنید
 • مخارج رفت و آمد که برای اخذ مشاوره مالیاتی باید هزینه کنید
 • مبالغ دعوی از جمله مخارج دادگاه و دادگاه تجدید نظر اداری، وکیل، وکیل دادگستری و دیگر مخارج حقوقی
 • دریافت ارزش گذاری برای هدایا یا اهدای دارایی قابل کسری، یا برای کسر جهت انعقاد یک عهد حفاظتی
 • بعضی از مخارجی که در زمان پرداخت تعهدات مالیاتی خود با کارت هزینه می‌نمایید
 • کارمزد کارت بدهی در زمان پرداخت بدهی مالیاتی شخصی

تفاوت خدمات مالیاتی و خدمات حسابداری

در قرارداد خدمات حسابداری فقط عملیات جاری شرکت و خدمات حسابداری و مالیاتی لحاظ نشده است و در صورت نیاز شرکت به هر دو خدمات (خدمات حسابداری و امور مالیاتی)، هر دو خدمات در یک قرارداد منعقد می شوند و از مشاوره و خدمات مالیاتی بهره مند می شوند.

حسابداری فرآیند تهیه و تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی یک شرکت است. بنابراین، ارزیابی بلادرنگی از توسعه وضعیت مالی شرکت ارائه می دهد. یک حسابدار همچنین صورتهای مالی شرکتی را که در آن کار می کند تهیه می کند.

مالیات امور مالیاتی شاخه بسیار متفاوتی از حسابداری است. در حالی که خدمات حسابداری تمام عملیات یک شرکت را پوشش می دهد، مالیات بیشتر در مورد توسعه استراتژی هایی برای کمک به شرکت ها برای تکمیل بهتر اظهارنامه مالیاتی است. متخصصان مالیاتی استراتژی هایی را برای شرکت ها ایجاد می کنند تا به آنها کمک کنند تا مالیات کمتری بپردازند.

بین حسابداری و مالیات ( امور مالیاتی ) تفاوت‌های بسیاری هست. حسابداری، زمینه‌ای است که بر تجزیه و تحلیل امور مالی کل یک شرکت توجه داشته و آن را مورد بررسی قرار می‌دهد، در حالی که مالیات به امور مالیاتی مرتبط می‌شود. از این رو، شرکت ها می توانند از یک حسابدار و یک کارشناساس ماهر در زمینه امور مالیاتی استفاده کنند، زیرا این دو مکمل یکدیگر می‌باشند و استراتژی تجاری یک مجموعه را بهبود خواهد بخشید.

آیا به دنبال کار در زمینه حسابداری و امور مالیاتی هستید؟ ما می توانیم شما را در این زمینه راهنمایی کنیم تا بهترین تصمیم را بر خود بگیرید. بنابراین، اگر شما علاقه مند به درخواست برای امور مالیاتی یا حسابداری هستید، هم اکنون با کارشناسان مانا حساب تماس بگیرید.

شماره تماس: 09120927647

مشاوره مالی و اقدامات در انجام امور مالیاتی

امکان دارد اطلاع داشته باشید که یک مشاور مالی چه کارهایی انجام می‌دهند. بشکل کلی، این افراد به شما کمک خواهند کرد دربارۀ اموری که بایستی با پول خود انجام بدهید، تصمیم داشته باشید که امکان دارد شامل سرمایه‌گذاری یا دیگر اقدامات می‌باشد. سیستم مدیریت مالی کنونی کسب و کار شما بشکل دقیق بررسی می‌شود و تلاش بر این است که نقاط ضعف و قوت آن بشکل دقیق شناسایی و مورد ارزیابی قرار گیرد. ( امور مالیاتی )

مشاوران از دانش و حرفه خود برای تدوین برنامه‌های مالی شخصی‌سازی شده به منظور دسترسی به اهداف مالی مشتریان بهره می‌گیرند. این طرح ها هم شامل سرمایه گذاری و هم  پس انداز، بودجه، بیمه و استراتژی های مالیاتی و رسدگی به بسیاری از امور مالیاتی می‌شود. یک مشاور مالی به شما این امکان را می دهد تا تصویری کامل از دارایی ها، بدهی ها، درآمد و هزینه های جاری بدست بیاورد.

 در پرسشنامه، شما بعلاوه حقوق بازنشستگی و منابع درآمدی در اینده، نیازهای بازنشستگی پروژه و هرنوع تعهد مالی در مدت بالا را توضیح می‌دهید. به طور مختصر، کلیۀ سرمایه‌گذاری‌های کنونی و مورد انتظار، حقوق بازنشستگی، هدایا و منابع درآمد را لیست می‌کنید.

انجام امور مالیاتی

امور و خدمات مالیاتی به شرکت‌هایی داده خواهد شد که کسب و کار بزرگی دارا نباشد و به شرکت‌هایی با فعالیت زیاد خدمات مشاوره و امور مالیاتی ارائه خواهد شد. خدمات مالیاتی اعم از مالیات عملکرد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات مستغلات و مالیات بر درآمد حقوق می‌شود که اکثر شرکت‌های خصوصی مشمول این الیا‌ها خواهند شد.

تمامی مؤسسات (افراد حقوقی) و افراد حقیقی که در امور تجاری  و غیر تجاری صاح کسب و کار می‌باشند موظف به انجام وارائه خدمات مالیاتی می‌باشند. پس بایستی نسبت به انجام خدمات مالیاتی (انجام امور مالیاتی و مالی) مرتبط با موسسه خود اقدام نمایند. این اقدام سبب خواهد شد که سازۀ خدمات مالیاتی و مالی خود بطور صحیح صورت گیرد و راه‌حل های مناسبی جهت پرداخت مناسب و به موقع مالیات ارائه گردد.

ارائه خدمات مالیاتی ( امور مالیاتی )

این روزها، گسترش کسب و کارها، امور مالیاتی و امور مالی مرتبط با آ­ن­ها را دارای پیچیدگی‌های بسیاری می‌باشد. صاحبان مشاغل و کسب وکارهای مختلف، بر اساس قانون مکلف به انجام تکالیف مالیاتی خواهد بود. از طرفی، سازمان‌ها و مجموعه‌های مختلف جهت بهینه‌­سازی روند مالی و مالیاتی خود، به واحد اقتصادی یکپارچه و هماهنگ نیاز دازد. از این رو باید بگوییم استفاده از یک تیم توانا و ماهر در انجام خدمات مالیاتی، امری ضروری تلقی خواهد شد. یک شرکت امور مالیاتی، خدمات خود را به صورت زیر ارائه خواهد داد :

 • پذیرفتن وکالت پرونده‌های پرداخت‌کنندگان مالیاتی
 • تشکیل پرونده مالیاتی و پشتیبانی مالیاتی
 • تنظیم و تهیه اظهارنامه  مالیاتی و مکتوب کردن دفاتر
 • ارائه انواع مشاوره‌های مالیاتی به پرداخت کنندگان

خدمات امور مالیاتی به چه شرکت‌هایی ارائه خواهد شد؟

خدمات مالیاتی ( امور مالیاتی ) به شرکت ها در سطوح مختلف توسط شرکت حسابداری در تهران ارائه خواهد شد. خدمات مالیاتی شامل مالیات بر درآمد، مالیات ارزش افزوده، و مالیات بر درآمد می باشد که بیشتر شرکت های خصوصی مشمول این نوع مالیات می‌شوند.
کلیه شرکتها ( افراد حقوقی ) و اشخاص فعال در امور تجاری و غیر تجاری موظف به انجام وظایف قانونی و مالیاتی هستند. از این رو بایستی امور مالیاتی (خدمات مالیاتی و مالی) مرتبط با شرکت یا سازمان را در زمان مقرر انجام دهند. این اقدام ساختار مالیات و خدمات مالی را بهبود بخشیده و راهکارهای بهتری برای پرداخت دقیق و به موقع مالیات ارائه می دهد.

امور مالیاتی در تهران

ویژگی های خدمات مالیاتی و امور مالیاتی ماناحساب

انجام خدمات امور مالیاتی 1402 از اساسی‌ترین فعالیت­‌های مالیاتی سال جاری و مالی موسسات می باشد و به این دلیل دارای حساسیت‌های بسیار بالایی می‌باشد.

خدمات مالیاتی 1402 از تهیۀ استاندارد در صورت­ مالی تا دادرسی­‌های مالیاتی سال 1402 را شامل می‌شود. این موضوع بقدری مهم است که ارتکاب کوچکترین اشتباهی، سبب بروز مشکلات بسیار جدی شود. بدین ترتیب بسیاری از مدیران جهت جلو گیری از مشکلات ممکن، انجام امور مالیاتی را به یک شرکت‌ معتبر حسابداری واگذار می‌کنند.

بخش امور مالیاتی اختصاصی ما راهنمای شرکت شما برای اطلاعات مالیاتی برای استفاده از فرصت های مالیاتی و اطمینان از مطابقت با مقررات مالیاتی دارد.

خدمات مرتبط با امور مالیاتی شامل راهنمایی‌‌ برای تهیه، تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیاتی، محاسبه میزان مالیات 1402 از منابع مختلف درآمدی و اطمینان از رعایت قوانین و مقررات مالیاتی 1402 از جمله مالیات بر ارزش افزوده و مالیات شخث ثالث می‌شود.

شرکت حسابداری مانا حساب بر اساس مقررات مقرر در قانون مالیاتی 1402 یکی از مؤسسات مورد تایید برای انجام ممیزی مالیاتی و ارائه گزارش مالیاتی است.

قرارداد پشتیبانی مالیاتی ( امور مالیاتی )

بعضی از مؤسسات، خدمات امور مالیاتی و امور مالی متعددی دارند، به همین جهت در زمان کار به مشاوره مالیاتی احتیاج پیدا خواهند کرد. با انعقاد قرار داد پشتیبانی مالیاتی، می­توانند با هزینۀ کمی، کلیۀ امور مالیاتی خود را صورت پذیرند. این قرارداد در وافع، سندی است که شامل تعهدات شرکت خدمات مالیاتی و مؤسسات طرف قرارداد ثبت می‌گردد. لازم به ذکر است محتوای این قرارداد می­تواند مطابق با نوع خدماتی که از طرف افراد درخواست می‌شود متغیر خواهد بود.

خدمات امور مالیاتی در تهران

انواع قرارداد مالیاتی ( امور مالیاتی )

قراردادهای مالیاتی در قالب پروژه‌های مالیاتی است. شرکت های خصوصی با حجم کار کم از خدمات مالیاتی پروژه و شرکت هایی با حجم کار بالا از خدمات پشتیبانی امور مالیاتی استفاده می کنند که هر شرکت با نوع خدمات و حجم کار خود را تطبیق می دهد. تبدیل می شود.
یک قرارداد خدمات امور مالیاتی شامل بندهایی می‌باشد که خدمات مورد نظر مشتری را شامل می‌شود. بسته به نوع خدمات درخواستی، نوع قرارداد مالیاتی نیز تغییر می کند. برخی از خدمات نرخ ثابتی دارند و برخی دیگر به عوامل دیگری بستگی دارند.

مزایای دریافت خدمات امور مالیاتی

 • نوشتن دقیق یا نظارت بر تنظیم اظهارنامه مالیاتی، دفاتر، گزارش ها و حساب های مالیاتی برای جلوگیری از مشکلات و جرایم مالیاتی و حسابداری برای یک فرد یا گروه
 • به افراد یا قوانین و مقررات مالیاتی اطلاع دهید و شما را در جریان آخرین تغییرات قانونی قرار دهید تا تجارت مالیاتی خود را به درستی انجام دهید و از جرائم مالیاتی جلوگیری کنید.
 • تبلیغ کسب و کار یا کسب و کار خود بدون ایجاد مشکلات مالیاتی و حسابداری خاص و جلوگیری از ضررهای مالی عمده ناشی از مالیات های سنگین سازمان امور مالیاتی
 • بررسی پرونده های مالیاتی و ارائه راهکارهای متناسب با پرونده و موقعیت شما به عنوان اشخاص حقیقی و حقوقی در صورت بروز مشکل یا جلوگیری از مشکلات مالیاتی
 • دفاع از پرونده ها و اظهارنامه های مالیاتی خود با اداره مالیاتی و سایر ادارات مربوطه و کاهش میزان مالیات اخذ شده در صورت وقوع جرائم مالیاتی
 •  

هزینه خدمات مالیاتی

مؤسسات قادر به خدمات مالیاتی با کیفیت، نرخ ثابت و معینی برای خدمات خود دارا نمی‌باشند. ملاک‌های متفاوتی می­‌توانند بر قیمت خدمات مالیاتی، مؤثر باشند. با توجه به این که پرونده پرداخت کننده در چه مرحله‌ای می‌باشد و نیاز به چه نوع خدماتی خواهند داشت، نرخ آن مشخص می‌شود. همچنین قیمت خدمات امور مالیاتی در یک شرکت با دیگر شرکت‌ها تفاوت خواهد داشت.

انجام خدمات و امور مالیاتی موضوع این بخش می‌باشد. هزینه‌های اداره مالیات شما می‌توانید برای تمام هزینه‌هایی که هنگام مدیریت مالیات خود انجام می‌دهید، از جمله درخواست از طریق یک نماینده ثبت شده، کاهش درخواست کنید. مهمترین مزیت استفاده از این خدمات امور مالیاتی افزایش آگاهی صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی در مورد قوانین مالیاتی و آخرین دستورالعمل های سازمان امور مالیاتی و نحوه اعمال فرآیندهای مالیاتی و امور مالی کسب و کار می باشد.

خدمات امور مالیاتی تهران

ثبت نام و تنظیم اظهارنامه 1402 ( امور مالیاتی )

مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی می باشد که در این سالها به قانون مالیات اضافه گردیده و مشمولان باید نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند. این مالیات دهندگان درحقیقت مصرف کنندگان تمام کالاها و خدمات هستند. کاربران می توانند مصرف کننذگان نهایی، بینابینی یا اولیه نیز باشند.

محصولات در فرآیند تولید و هنگام انتقال به مصرف کننده بعدی به ارزش آن افزوده خواهد شد، مالیات باید از سوی خریدار پرداخت شود و فروشنده کالا هر سه ماه یکبار به سازمربوطه مالیات‌نا را پرداخت خواهد کرد. در صورت عدم پرداخت مشمول جریمه سنگین خواهد بود و فروشنده باید حداکثر تا 15 روز پس از پایان هر دوره، خرید و فروش خود را با ارزش افزوده گزارش دهد. ( امور مالیاتی )

تهیه و تنظیم این بیانیه و گزارش خرید و فروش باید با دقت و صحت و بدون تحمیل جریمه انجام شود.

مهمترین خدمات امور مالیاتی سال 1402

مشاوره مالیاتی در خصوص مالیات بر درآمد سال 1402، مالیات تکلیفی، مالیات بر ارزش افزوده در سال 1402

پرداخت مالیات در سال 1402، از مهم ترین موضوعات مربوط به شرایط مالی موسسات و بنگاه های اقتصادی می باشد و انجام تخلفات می تواند منجر به جرایم سنگین گردد.

همچنین تهیه و تنظیم اسناد و مدارک مرتبط با امور مالیاتی باید از طرف متخصصین و صاحب نظران در این حوزه انجام شود. تمامی مشاغل و اصناف حتی در صورت داشتن بخش مالی جهت اطلاع از اخبار مالیاتی 1402 و بخشنامه و قوانین مالیاتی جدید سال 1402 و بعلاوه رسیدگی به جزئیات حقوقی امور مالیاتی از مشاوران متخصص مالی و حسابداری شرکت حسابداری مانا حساب راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

تنظیم گزارش مالیات حقوق ( امور مالیاتی )

مدیریت اداری و پرسنلی یکی از بخشهای مهم امور مالیاتی و امور ماللی در شرکت ها بشمار می رود و باید به دقت به آن توجه شود. تنظیم قراردادهای پرسنلی مطابق با قانون، نحوه پرداخت حقوق و مزایا، محاسبه کسورات قانونی شامل مالیات، بیمه و … می تواند جزء امور اداری و پرسنلی مجموعه ها باشد.

صاحبان کسب و کارها در سطوح مختلف موظف هستند کلیه کسورات قانونی را قبل از پراخت حقوق کارکنان برآورد کرده و به سازمان امور مالیاتی مربوطه پرداخت نمایند. محاسبه مالیات حقوق کارمندان بر اساس بخشنامه‌ها و قوانین و مقررات مالیاتی مشخص می‌شود که میزان نرخ آن هر شساله تغییر خواهد کرد و بر اساس میزان درصد مشخص شده محاسبه می‌شود.

نرخ مالیات 1402

بر اساس توافق سازمان ماور مالیاتی مالیاتی و سازمان برنامه و بودجه، سال آینده منبع اصلی بودجه کشور مالیات 1402 با سهم 650 میلیارد تومانی خواهد بود. در ادامه با مانا حساب همراه باشید.

میزان مالیات در سال 1402

آقای داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در جلسه اول هفته با حضور مدیرکل بازرسی کل کشور گفت: اوایل سال جاری جلسه مشترکی با سازمان بازرسی تشکیل شد. در این جلسه اولویت های سازمان در سال 1401 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

چشم انداز ما در سال جاری همین می‌باشد که مالیات را منبع اصلی تامین مالی دولت قرار دهیم و در آینده نزدیک بتوانیم کل بودجه جاری کشور را از محل مالیات تامین کنیم.

وی در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرد: متوسط درآمد ماهانه در سال 1398 15 هزار میلیارد تومان، در سال 1400 25 هزار میلیارد تومان و امسال به 40 هزار میلیارد تومان رسید.  در شش ماهه اول 51 درصد از کل تکلیف بودجه را انجام دادیم یعنی 231 هزار میلیارد تومان مالیات وصول کردیم. امروز توانستیم به رقم تعیین شده حدود 40 هزار میلیارد تومان برسیم.

داود منظور در ادامه درباره توافق با سازمان برنامه و بودجه گفت: بر این اساس در بودجه سال 1402 650 هزار تومان سهم مالیاتی به توافق رسیده ایم که ماهیانه 54 هزار تومان پول ارائه می کنیم. برای افزایش نرخ مالیات 1402، بر مبارزه با فرار مالیاتی تمرکز کردیم و تاکنون کمتر از یک میلیون مالیات دهنده جدید شناسایی شده است.

وی همچنین تاکید کرد: دسترسی به سیستم های اطلاعاتی و جمع آوری آنها امکان دسترسی به فرآیند کشف و جمع آوری را فراهم می کند. استفاده از اطلاعات ابزار پرداخت منجر به تغییر عمده ای در سیستم مالیاتی ( امور مالیاتی ) منطقه ای شده است. بعد از مرداد ماه امسال تحقیقات را شروع کردیم.

وی در سخنان خود یکی دیگر از تحولات آینده را رسیدگی به 200 پرونده اصلی که 80 درصد ارزش مالیاتی اشخاص حقوقی را شامل می شود، عنوان کرد. می دانست بر این اساس، حتی با تجربه ترین محققین نیز آنها را مدیریت خواهند کرد.

رئیس سازمان امور مالیاتی این اقدامات را عاملی برای وصول عادلانه مالیات ارزیابی کرد و گفت: قانون پایانه های فروشگاهی که در مراحل اولیه اجرایی می شود، تحول مهمی خواهد بود. امیدواریم تا پایان سال آینده شاهد شفافیت بیشتری باشیم.

چه زمانی این قانون به تدریج اجرا می شود اساس برخورد شما با مؤدی باید بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط فروشگاه مقصد باشد. هدف آن کاهش سطح تماس بین مالیات دهندگان و بازرسان مالیاتی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان