mana004

شرکت مانا حساب

مانا حساب با بیش از 20 سال سابقه کاری کمک می کند تا شرکت ها و سازمان ها تصمیمات مالی بهتری بگیرند

5/5 - (12 امتیاز)

امور مالیاتی

در این مقاله به انجام کلیه امور مالیاتی و نحول آنها خواهیم پرداخت. میزان نرخ مدیریت امور مالیاتی امکان دارد برای مبالغی که در این مدیریت خود هزینه می‌نمایید، مثل مبلغی که از روش یک نماینده ثبت‌شده تسلیم می‌نمایید، کسر درخواست نمایید. از مزایای مهم استفاده از این مشاوره‌ها، بالابردن سطح اطلاعات صاحبان کسب و کار و اشخاص حقوقی و حقیقی نسبت به آخرین قوانین مالیاتی و بخشنامه‌های سازمان امور مالیاتی و روش انجام رویه واریز مالیات و امور مالی مربوط به کسب و کار آنها می‌باشد. ( قرارداد مالیاتی )

مخارجی که می توانید برای آنها دخواست کسورات نمایید :

 • اظهارنامه مالیاتی خود را بوسیلۀ یک نماینده مالیاتی ثبت شده ابلاغ کنید
 • گرفتن مشاوره مالیاتی از یک مشاور مالیاتی شناخته شده
 • دربارۀ امور مالیاتی خود با کارشناسان مانا حساب می‌توانید در تماس باشید
 • خریداری نرم افزاری بعضی مواقع به شما این امکان را می‌دهد اظهارنامه مالیاتی خود را تنظیم و تسلیم کنید
 • مخارج رفت و آمد که برای اخذ مشاوره مالیاتی باید هزینه کنید
 • مبالغ دعوی از جمله مخارج دادگاه و دادگاه تجدید نظر اداری، وکیل، وکیل دادگستری و دیگر مخارج حقوقی
 • دریافت ارزش گذاری برای هدایا یا اهدای دارایی قابل کسری، یا برای کسر جهت انعقاد یک عهد حفاظتی
 • بعضی از مخارجی که در زمان پرداخت تعهدات مالیاتی خود با کارت هزینه می‌نمایید
 • کارمزد کارت بدهی در زمان پرداخت بدهی مالیاتی شخصی

مشاوره مالی و اقدامات در انجام امور مالیاتی

امکان دارد اطلاع داشته باشید که یک مشاور مالی چه کارهایی انجام می‌دهند. بشکل کلی، این افراد به شما کمک خواهند کرد دربارۀ اموری که بایستی با پول خود انجام بدهید، تصمیم داشته باشید که امکان دارد شامل سرمایه‌گذاری یا دیگر اقدامات می‌باشد. سیستم مدیریت مالی کنونی کسب و کار شما بشکل دقیق بررسی می‌شود و تلاش بر این است که نقاط ضعف و قوت آن بشکل دقیق شناسایی و مورد ارزیابی قرار گیرد.

مشاوران از آگاهی و حرفه خود برای بوجود آوردن برنامه‌های مالی شخصی‌سازی شده در راستای دسترسی به هدف‌های مالی مشتریان استفاده می‌نمایند. این طرح ها هم شامل سرمایه گذاری و هم  پس انداز، بودجه، بیمه و استراتژی های مالیاتی هم خواهند شد. یک مشاور مالی به شما این امکان را می دهد تا تصویری کامل از دارایی ها، بدهی ها، درآمد و هزینه های جاری بدست بیاورد. در پرسشنامه، شما بعلاوه حقوق بازنشستگی و منابع درآمدی در اینده، نیازهای بازنشستگی پروژه و هرنوع تعهد مالی در مدت بالا را توضیح می‌دهید. به طور مختصر، کلیۀ سرمایه‌گذاری‌های کنونی و مورد انتظار، حقوق بازنشستگی، هدایا و منابع درآمد را لیست می‌کنید.

انجام امور مالیاتی

امور و خدمات مالیاتی به شرکت‌هایی داده خواهد شد که کسب و کار بزرگی دارا نباشد و به شرکت‌هایی با فعالیت زیاد خدمات مشاوره و امور مالیاتی ارائه خواهد شد. خدمات مالیاتی اعم از مالیات عملکرد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات مستغلات و مالیات بر درآمد حقوق می‌شود که اکثر شرکت‌های خصوصی مشمول این الیا‌ها خواهند شد.

تمامی مؤسسات (افراد حقوقی) و افراد حقیقی که در امور تجاری  و غیر تجاری صاح کسب و کار می‌باشند موظف به انجام وارائه خدمات مالیاتی می‌باشند. پس بایستی نسبت به انجام خدمات مالیاتی (انجام امور مالیاتی و مالی) مرتبط با موسسه خود اقدام نمایند. این اقدام سبب خواهد شد که سازۀ خدمات مالیاتی و مالی خود بطور صحیح صورت گیرد و راه‌حل های مناسبی جهت پرداخت مناسب و به موقع مالیات ارائه گردد.

ارائه خدمات مالیاتی ( امور مالیاتی )

این روزها، گسترش کسب و کارها، امور مالیاتی و امور مالی مرتبط با آ­ن­ها را دارای پیچیدگی‌های بسیاری می‌باشد. صاحبان مشاغل و کسب وکارهای مختلف، بر اساس قانون مکلف به انجام تکالیف مالیاتی خواهد بود. از طرفی، سازمان‌ها و مجموعه‌های مختلف جهت بهینه‌­سازی روند مالی و مالیاتی خود، به واحد اقتصادی یکپارچه و هماهنگ نیاز دازد. از این رو باید بگوییم استفاده از یک تیم توانا و ماهر در انجام خدمات مالیاتی، امری ضروری تلقی خواهد شد. یک شرکت امور مالیاتی، خدمات خود را به صورت زیر ارائه خواهد داد :

 • پذیرفتن وکالت پرونده‌های پرداخت‌کنندگان مالیاتی
 • تشکیل پرونده مالیاتی و پشتیبانی مالیاتی
 • تنظیم و تهیه اظهارنامه  مالیاتی و مکتوب کردن دفاتر
 • ارائه انواع مشاوره‌های مالیاتی به پرداخت کنندگان

خدمات امور مالیاتی به چه شرکت‌هایی ارائه خواهد شد؟

خدمات مالیاتی به شرکت های متوسط و کوچک و خدمات مشاوره مالیاتی به بنگاه های بزرگ ارائه می شود. خدمات مالیاتی شامل مالیات بر اشتغال، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر دارایی و مالیات بر درآمد است که اکثر شرکت های خصوصی مشمول این نوع مالیات هستند.
کلیه شرکتها (اشخاص حقوقی) و اشخاص فعال در امور تجاری و غیر تجاری مکلف به انجام وظایف قانونی و مالیاتی می باشند. بنابراین باید خدمات مالیاتی (خدمات مالیاتی و مالی) مربوط به شرکت یا سازمان خود را انجام دهند. این اقدام ساختار مالیات و خدمات مالی را منطقی می کند و راهکارهای بهتری برای پرداخت دقیق و به موقع مالیات ارائه می دهد.

ویژگی های خدمات مالیاتی و امور مالیاتی ماناحساب

انجام امور مالیاتی از اساسی‌ترین فعالیت­‌های مالیاتی و مالی یک مؤسسه می باشد و به این دلیل دارای حساسیت‌های بسیار بالایی می‌باشد. خدمات مالیاتی از نهیۀ استاندارد در صورت­ مالی تا دادرسی­‌های مالیاتی را شامل می‌شود. این موضوع به اندازه‌ای اهمیت دارد که کمترین خطا امکان دارد شرکت­‌ها را با مشکلات جدی روبرو نماید. از این رو خیلی از مدیران برای پیشگیری از اشتباهات ممکن، انجام امور مالیاتی را به یک شرکت خدمات امور مالیاتی واگذار می‌کنند.

بخش امور مالیاتی اختصاصی ما راهنمای شرکت شما برای اطلاعات مالیاتی برای استفاده از فرصت های مالیاتی و اطمینان از مطابقت با مقررات مالیاتی دارد.
خدمات مالیاتی شامل راهنمایی در زمینه تهیه و تشکیل اظهارنامه مالیاتی، محاسبه مالیات از منابع مختلف درآمدی و اطمینان از رعایت سایر مقررات و تعهدات مالیاتی از جمله مالیات بر ارزش افزوده و مالیات های مربوط به اشخاص ثالث می باشد.
شرکت حسابداری مانا حساب بر اساس مقررات مقرر در قانون مالیات های مستقیم یکی از مؤسسات مورد تایید برای انجام ممیزی مالیاتی و ارائه گزارش مالیاتی است.

قرارداد پشتیبانی مالیاتی ( امور مالیاتی )

بعضی از مؤسسات، خدمات امور مالیاتی و امور مالی متعددی دارند، به همین جهت در زمان کار به مشاوره مالیاتی احتیاج پیدا خواهند کرد. با انعقاد قرار داد پشتیبانی مالیاتی، می­توانند با هزینۀ کمی، کلیۀ امور مالیاتی خود را صورت پذیرند. این قرارداد در وافع، سندی است که شامل تعهدات شرکت خدمات مالیاتی و مؤسسات طرف قرارداد ثبت می‌گردد. لازم به ذکر است محتوای این قرارداد می­تواند مطابق با نوع خدماتی که از طرف افراد درخواست می‌شود متغیر خواهد بود.

انواع قرارداد مالیاتی ( امور مالیاتی )

قراردادهای مالیاتی در قالب پروژه‌های مالیاتی است. شرکت های خصوصی با حجم کار کم از خدمات مالیاتی پروژه و شرکت هایی با حجم کار بالا از خدمات پشتیبانی امور مالیاتی استفاده می کنند که هر شرکت با نوع خدمات و حجم کار خود را تطبیق می دهد. تبدیل می شود.
یک قرارداد خدمات امور مالیاتی شامل بندهایی می‌باشد که خدمات مورد نظر مشتری را شامل می‌شود. بسته به نوع خدمات درخواستی، نوع قرارداد مالیاتی نیز تغییر می کند. برخی از خدمات نرخ ثابتی دارند و برخی دیگر به عوامل دیگری بستگی دارند.

مزایای دریافت خدمات امور مالیاتی

 • نوشتن دقیق یا نظارت بر تنظیم اظهارنامه مالیاتی، دفاتر، گزارش ها و حساب های مالیاتی برای جلوگیری از مشکلات و جرایم مالیاتی و حسابداری برای یک فرد یا گروه
 • به افراد یا قوانین و مقررات مالیاتی اطلاع دهید و شما را در جریان آخرین تغییرات قانونی قرار دهید تا تجارت مالیاتی خود را به درستی انجام دهید و از جرائم مالیاتی جلوگیری کنید.
 • تبلیغ کسب و کار یا کسب و کار خود بدون ایجاد مشکلات مالیاتی و حسابداری خاص و جلوگیری از ضررهای مالی عمده ناشی از مالیات های سنگین سازمان امور مالیاتی
 • بررسی پرونده های مالیاتی و ارائه راهکارهای متناسب با پرونده و موقعیت شما به عنوان اشخاص حقیقی و حقوقی در صورت بروز مشکل یا جلوگیری از مشکلات مالیاتی
 • دفاع از پرونده ها و اظهارنامه های مالیاتی خود با اداره مالیاتی و سایر ادارات مربوطه و کاهش میزان مالیات اخذ شده در صورت وقوع جرائم مالیاتی

قیمت خدمات مالیاتی

مؤسسات قادر به خدمات مالیاتی با کیفیت، نرخ ثابت و معینی برای خدمات خود دارا نمی‌باشند. ملاک‌های متفاوتی می­‌توانند بر قیمت خدمات مالیاتی، مؤثر باشند. با توجه به این که پرونده پرداخت کننده در چه مرحله‌ای می‌باشد و نیاز به چه نوع خدماتی خواهند داشت، نرخ آن مشخص می‌شود. همچنین قیمت خدمات امور مالیاتی در یک شرکت با دیگر شرکت‌ها تفاوت خواهد داشت.

ثبت نام و تنظیم اظهارنامه ( امور مالیاتی )

مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی می باشد که در این سالها به قانون مالیات اضافه گردیده و مشمولان باید نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند. این مالیات دهندگان درحقیقت مصرف کنندگان تمام کالاها و خدمات هستند. کاربران می توانند مصرف کننذگان نهایی، بینابینی یا اولیه نیز باشند.
هر محصولی که در هر مرحله از تولید و در زمان انتقال به مصرف کننده بعدی ارزش خود را افزایش می دهد، مالیات باید توسط خریدار پرداخت شود و فروشنده کالا هر سه ماه یکبار این مالیات را به مقام مسئول پرداخت کند. در صورت عدم پرداخت مشمول جریمه سنگین خواهد بود و فروشنده باید حداکثر ظرف مدت 15 روز پس از پایان هر دوره، خرید و فروش خود را با ارزش افزوده گزارش دهد.
تهیه و تنظیم این بیانیه و گزارش خرید و فروش باید با دقت و صحت و بدون تحمیل جریمه انجام شود.

مشاوره، یکی ازمهمترین خدمات امور مالیاتی

مشاوره مالیاتی در خصوص مالیات بر درآمد شرکت ها، مالیات تکلیفی، مالیات بر ارزش افزوده
پرداخت مالیات، از مهم ترین موضوعات مرتبط با شرایط مالی موسسات و بنگاه های اقتصادی می باشد و انجام تخلفات می تواند منجر به جرایم سنگین گردد.
ضمناً تهیه و تنظیم اسناد و مدارک مرتبط با امور مالیاتی باید از سوی متخصصین و صاحب نظران در این زمینه صورت گیرد. کلیه مشاغل و اصناف حتی در صورت داشتن واحد مالی مجزا می توانند برای آگاهی از اخبار روز مالیات و بخشنامه و قوانین مالیاتی جدید و همچنین رسیدگی به جزئیات حقوقی امور مالیاتی از مشاوران متخصص مالی و حسابداری شرکت حسابداری مانا حساب راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

تنظیم گزارش مالیات حقوق ( امور مالیاتی )

مدیریت اداری و پرسنلی یکی از بخشهای مهم امور مالیاتی و امور ماللی در شرکت ها بشمار می رود و باید به دقت به آن توجه شود. تنظیم قراردادهای پرسنلی مطابق با قانون، نحوه پرداخت حقوق و مزایا، محاسبه کسورات قانونی شامل مالیات، بیمه و … می تواند جزء امور اداری و پرسنلی مجموعه ها باشد.

موسسات، دارندگان کسب و کار و بنگاه های اقتصادی مکلفند تمامی کسورات قانونی را پیش از پرداخت دستمزد کارکنان خود بررسی و به حساب سازمان یا سازمان های مرتبط واریز کنند. برآورد مالیات حقوق کارمندان مطابق با بخشنامه ها و قوانینی می باشد که هر ساله متغیر می باشد و باید با درصد معینی از حقوق کارمند محاسبه و کسر گردد.

شرکت ها و موسسات مالی بایستی از جزئیات قوانین مالیاتی آگاهی داشته و از اخبار مربوطه آگاهی یابند و با قوانین جدید مالیاتی برخورد جدی نمایند.

مشاوره رایگان