mana004

شرکت مانا حساب

مانا حساب با بیش از 20 سال سابقه کاری کمک می کند تا شرکت ها و سازمان ها تصمیمات مالی بهتری بگیرند

به این صفحه امتیاز دهید post

اموال گردانی

اموال گردانی چیست ، مزایای امول گردانی

اموال گردانی

اموال گردانی یک فرآیند هوشمند یا سنتی برای جمع آوری و نگهداری اطلاعات دقیق دارایی های ثابت است. این سیستم یکپارچه سازی برای مدیریت اموال و دارایی ها و به حداقل رساندن آسیب تجهیزات فراهم می کند. بخصوص در بلندمدت به موفقیت، رشد مالی و ثبات منابع مجموعه کمک می کند. این پروژه یک سیستم مدیریت منابع برای شرکت ها برای برنامه ریزی تولید است. مدیریت دارایی نیز در حسابداری بسیار مهم است. این فرآیند جمع آوری اموال یا ردیابی اموال نیز نامیده می شود. معادل انگلیسی آن Asset Management است. اما این دارایی ها شامل چه مواردی می‌شود؟

اموال در اموال گردانی

مالکیت به معنای دارایی های دائمی یا موقت اما بزرگ گروه است. همان تجهیزات و ابزار کار مورد استفاده در شرکت، انبار و محل کار. اینها می توانند چیزهای ناملموس یا فیزیکی باشند که می توان آنها را کنترل و ذخیره کرد. علاوه بر این، ارزشمند است و می تواند ارزش ایجاد کند. ( امول گردانی )

مزایای اموال گردانی

مدیریت اموال یا امول گردانی برای هر کسب و کار یا شرکتی مفید و دارای مزایای بسیار زیادی است. همه شرکت ها دارایی هایی دارند که نیاز به نگهداری مناسب دارند. با مدیریت دارایی، کنترل بیشتری بر دارایی های خود دارید. علاوه بر این، بازده سرمایه گذاری بالاتری خواهید داشت. شرکت هایی که از این سیستم استفاده می کنند از مزایای زیر بهره مند می شوند:

 • جمع آوری اطلاعات دقیق در کوتاه ترین زمان ممکن
 • افزایش دقت اطلاعات جمع آوری شده
 • امکان گزارش با تمام جزئیات
 • محاسبه خواص بدون خطا
 • امکان نظارت بدون خطا و مطمئن بر هر ملک
 • اطلاعات بهتر در مورد تنوع اموال
 • از اتلاف وقت برای جستجو و ردیابی اقلام گمشده خودداری کنید
 • حفاظت بهینه از اموال و دارایی های ثابت شرکت
 • کاهش هزینه های نگهداری ملک
 • ایجاد مسئولیت مقامات در قبال اموال
 • توانایی تقسیم در سطح دارایی برای بالاترین بازده

اموال گردانی با بارکد

در اموال گردانی های دارای بارکد، به هر محصول یک شماره منحصر به فرد اختصاص داده می شود. بارکد دارای سیستم های تک بعدی و دو بعدی می باشد. یکی از آنها بسته به قابلیت های مختلف هر کدام انتخاب می شود. اطلاعات دارایی ذخیره شده در این شماره یا بارکد؛ بنابراین، خودکار حاوی شناسنامه است.
پس از این مرحله این شماره ملک توسط چاپگر صنعتی به صورت بارکد چاپ و به ملک الصاق می شود. مواد بارکد دارای چسبندگی بالا و دوام طولانی مدت و امنیت داده است. اطلاعات مربوط به اقلام بارکد شده از طریق یک اسکنر یا PDA دستی رمزگشایی می شود. داده های اسکن شده را می توان در نرم افزار اختصاصی نمایش و ویرایش کرد. معمولاً کد ملک زیر بارکد اضافه می شود تا در صورت دستکاری بارکد بتوان آن را ردیابی کرد.

اموال گردانی با بارکد

* راز موفقیت هر کسب و کار یا سازمان مدیریت صحیح دارایی یا اموال گردانی می‌باشد.
* مدیریت موجودی ( انبارگردانی ) نیاز به چرخش یکباره دارایی ها دارد. به این ترتیب مشکلات حسابداری موجودی و اموال مشخص می شود. برای مثال لازم نیست پلاک برای هیچ تجهیزاتی ثبت شود.
* اگر قبلا اموال خود را کد گذاری کرده اید، اطلاعات آن را می توان به سامانه بارکد جدید لینک کرد
* برای انتخاب سیستم اموال گردانی ابتدا باید اهمیت ملک را مشخص کنید.

اموال گردانی در حسابداری

هر شرکتی اموال ثابت دارد. برخی از برنامه های حسابداری امکان ثبت زمین و اثاثیه را به صورت خودکار دارند. ما برای کالاهای خریداری شده فاکتور صادر می کنیم. ما کالاها را از همه محصولات در دسته های مختلف قرار می دهیم. به عنوان مثال، یک کپی رایتر همه چیز است. آرم و الگوی آن با جزئیات و تا سطح زمین است. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید:

این دارایی ها اکنون کجاست. چه واحدی است؟ طی چندین سال این دارای ها مستهلک می شود.
لطفاً توجه داشته باشید که این جزئیات ممکن است در سند ذکر نشده باشد. در سند مال و اثاثیه بدهکار و پول بدهی است. در حرف معین نام دارایی را بیان می کنند. تمام اطلاعات را می توان در برنامه ذکر کرد. در سیستم برای هر محصول فاکتور فروش ارائه می کند. این برنامه سندی برای این لایحه ایجاد می کند.

شرکت های بزرگ یک جمع کننده مواد یا حسابدار مواد دارند. این شخص خرید دارایی های ثابت را در سامانه ثبت می کند. برای این کار، یک برچسب یا برچسب که کد نرم افزاری است، روی دارایی قرار می گیرد. شما مسئول پیدا کردن و زمان دفع این اموال هستید.

از آنجایی که این فرآیند بسیار مهم و حساس است، می توانید از سیستم اموال گردانی مجموعه مانا حساب برای تکمیل تمامی این مراحل استفاده کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد قابلیت های این نرم افزار می توانید با شماره 77918154-021 تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان